Xerox prohloubil integraci digitálního a ofsetového tisku

Rozšíření integrace svého softwaru FreeFlow Digital Workflow Collection na dva ofsetové systémy pro workflow – Prinect od společnosti Heidelberg a Fujifilm Workflow XMF -, oznámila firma Xerox. Tyto integrace umožní poskytovatelům tisku používat workflow z ofsetové produkce jak pro ovládání digitálních zařízení, tak i pro vytváření tiskových desek pomocí technologie computer-to-plate.Rozšíření integrace svého softwaru FreeFlow Digital Workflow Collection na dva ofsetové systémy pro workflow – Prinect od společnosti Heidelberg a Fujifilm Workflow XMF -, oznámila firma Xerox. Tyto integrace umožní poskytovatelům tisku používat workflow z ofsetové produkce jak pro ovládání digitálních zařízení, tak i pro vytváření tiskových desek pomocí technologie computer-to-plate.
Oba systémy vycházejí ze standardních tiskových souborů PDF a popisu zakázky JDF (Job Definition Format), které jsou nezávislé na platformě a poskytují instrukce pro realizaci úloh.
Dlouhodobá integrace softwaru Xerox FreeFlow s Prinect od společnosti Heidelberg byla rozšířena, aby umožňovala dvoucestnou komunikaci stavu úlohy a zpráv o úloze v reálném čase přes standard JMF (Job Messaging Format). Integrace s FUJIFILM Workflow XMF je novinkou potvrzenou specialisty ze společností Xerox a FUJIFILM a poskytuje bezproblémové workflow pro digitální i ofsetový tisk.
Pro poskytovatele tisku tento krok znamená četné přínosy, zejména:
· zvýšení produktivity, protože stávající workflow může kontrolovat více zařízení z jediného bodu;
· zvýšení ziskovosti díky jednoduché tvorbě digitálních tiskových výstupů, jako jsou personalizované marketingové materiály s použitím procesů, jež vyžadují minimální zaškolení;
· poskytování více služeb najednou, protože zákazníci mohou použít stejné soubory PDF pro digitální i ofsetový tisk;
· vytváření pevnějších vztahů se zákazníky přes vysoce automatizované systémy Web-to-Print;
· představení nových možností šetrných k životnímu prostředí s automatickými digitální procesy pro tisk na vyžádání.
Tato integrovaná workflow rovněž umožňují hybridní ofsetové a digitální aplikace s přesným sladěním barev a kvalitou obrazu, přičemž digitální tisk je doplňkem pro ofsetový.


Komentáře