Cloud computing je podle VMware nevyhnutelný trend

Vedoucí pro cloud technologie ve firmě VMware na konferenci ZendCon 2010 zdůraznil, že cloud computing je nevyhnutelný a to i přes to, že PHP vývojáři nejsou touto technologií tolik nadšeni.


"Věřím, že stejně jako vývojáři nemůžeme zapomenout vzít v úvahu důležitost této technologie. Ekonomické aspekty jsou jednoduše příliš důležité. Toto opravdu změní naše životy," řekl Rod Johnson, senior viceprezident oddělení cloud aplikací společnosti VMware, během prezentace na konferenci ZendCon 2010 PHP ve městě Santa Clara.

Vzhledem k váhání některých diváků z obecenstva ohledně cloud computingu Johnson zobrazil na plátně článek stránky InfoWorld, který popisuje vlažnou reakci vývojářů na cloud computing při úterní prezentaci na této konferenci. "Navzdory této skepsi, posun ke cloud computingu nastane."

Johnson také zdůraznil potřebu přístupu k různorodým zdrojům dat a spouštění aplikací ve veřejné infrastruktuře. "Když se nad tím zamyslíte, tak pro malé a střední firmy nemá smysl provozování vlastních data center," argumentoval Johnson. "Myslím, že to není jen otázka ceny. Myslím, že je to také otázka zdravého rozumu."

Cloud computing je podobný vývoji ve využívání elektřiny, uživatelé si raději zaplatí za hotovou službu, než aby provozovali své vlastní generátory, hledá přirovnání Johnson, který je nejvíce znám jako zakladatel Spring Framework pro vývoj Java aplikací.

Po Johnsonově prezentaci publikum připustilo, že cloud computing je trend. "Myslím si, že touto cestou se budou věci ubírat. Skoro všechno je on-line," řekl Darcy Pleckham, internetový technolog a architekt u finanční firmy Clearinghouse.

Mezi produkty společnosti VMware pro vývojáře cloudových aplikací patří program Code2Cloud, který nabízí nástroje pro vývoj a kolaboraci. Ačkoliv byl zpočátku zaměřen na technologii Java, nyní vývojáři mají k dispozici i verze pro jiné platformy jako je PHP nebo Ruby on Rails, prozrazuje Johnson.

Johnson také ještě zmínil, že firmy začaly přijímat model open source. "Před pár lety byl open source software podřadný." Nyní je již přijatelný, řekl. "Open source v mnoha ohledech pomohl zákazníkům vyhnout se závislosti na velkých podnicích více než standardizační instituce, jež mají tyto problémy řešit."Komentáře