CloudVelocity spustí v cloudu aplikace beze změny kódu

Technologie osvobozuje uživatele od závislosti na jediném provozovateli cloudůa umožňuje mu jak jednoduchý přechod od jednoho k druhému, tak jejich kombinaci.

CloudVelocity spustí v cloudu aplikace beze změny kódu


Hybridní cloud je pravděpodobně nejmódnějším slovem současného cloudového světa. Principiálně je to kompozice jednoho nebo více cloudů (ať už privátních, komunitních nebo veřejných), které zůstávají separátními entitami, ale jsou svázány nejvyšší vrstvou služeb, která umožňuje alokovat prostředky a nasazovat virtuální stroje různým způsobem, příslušným danému typu cloudů.

VMware hodlá spustit svůj vCloud hybrid Cloud někdy v druhé polovině tohoto roku, společnosti Microsoft i Rackspace již také naznačily, že něco plánují. Otázkou zůstává například strategie Amazonu, který pomalu přidává všechny nástroje nezbytné pro budování privátních cloudů, ale jinak se zatím neprojevil.

Startup CloudVelocity k problému přistupuje z opačné strany, od zákazníků, kteří již nějaké aplikace a software provozují. Zatímco Microsoft, Rackaspace nebo VMware se chtějí soustředit na spouštění služeb specifických pro jejich sítě, CloudVelocity hlasitě propaguje otevřený přístup: Vaše aplikace by měly být snadno spustitelné v libovolném z cloudů.

Řešení zmiňovaného startupu provede analýzu aplikace zákazníka a zaznamená vše, co aplikace potřebuje ke své existenci, od databází, úložišť po bezpečnostní politiky a integraci LDAP. Potom se postará o to, aby podobné prostředí bylo k dispozici v cílovém cloudů.

To organizacím umožní snadno migrovat aplikace mezi cloudy, případě vytvářet aplikační řešení, která v případě potřeby snadno ke svým prostředkům přidají i ty externí cloudové. V této oblasti je po řešeních nepochybně velký hlad, standardní přístup vyžaduje přenést vlastní aplikační prostředí z fyzických serverů do virtuálních a později z vlastního virtualizačního řešení do hostovaného.

Podobné technologie pro automatizaci tohoto přechodu již existují, ale na jiných principech a nejčastěji pocházejí právě od provozovatelů cloudů, a tedy jsou pro daný cloud proprietární. Některá modelují a vlastně vytvářejí podobnou aplikaci, jiná zase vytvářejí kontejner, který aplikaci obaluje.

CloudVelocity One Hybrid Cloud je momentálně nabízen za přibližně 15 000 dolarů pro většinu vícesystémových aplikací, ale cena závisí na náročnosti přenosu. Společnost dosud přenáší výhradně na Amazon Web Services (přesněji řečeno obecnou dostupnost svých služeb ohlásila teprve toto úterý), ale další veřejné cloudy hodlá nabídnout v dohledné době. O startup je velký zájem mezi firmami i investory, nedávno získal 13 milionů dolarů od Third Point Ventures. Společnost byla ostatně založena zkušenými vývojáři, kteří pracovali ve startupech NeoPath (který koupilo Cisco), Ingrian (prodán do SafeNetu) a v Sunu (který mezitím pohltil Oracle).

Úvodní foto: © Nikolai Sorokin - Fotolia.com


Komentáře