Garmin-Asus představí smartphone s Androidem příští rok

Konsorcium společností Garmin a Asus plánuje vydat svůj první smartphone postavený na operačním systému Android firmy Google nejpozději v prvním čtvrtletí příštího roku.


Svůj plán prozradili tento týden představitelé firmy na veletrhu Computex. Zařízení by dokonce mohlo přijít na trh i dříve, uvedla Jacqueline Yang, viceprezidentka marketingu firmy Asustek na tiskové konferenci v osobním rozhovoru. Zároveň ale odmítla sdělit, kolik bude tento přístroj stát.

Garmin-Asus je spojení firem Garmin, která vyrábí GPS zařízení, a výrobce počítačů Asustek Computer(Asus), za účelem vyrábět společně smartphony.

Android vyvinutý společností Google je operační systém založený na Linuxu pro PC a smartphony. Tento software dobře spolupracuje s online službami firmy Google, například s utilitami Gmail a Google Docs.

Garmin-Asus doufá, že jejich služby pro určení polohy učiní tento smartphone s Androidem ještě více zajímavým pro uživatele. Ačkoliv to postaví proti sobě funkce Garmin GPS a Google Maps, je v možnostech využití těchto služeb významný rozdíl, tvrdí představitelé firmy Asusteku. Technologie Garmin GPS bude využita pro přidávání geografických dat k fotografiím vytvořených zařízením, stejně jako k dalším službám.

Společnost Garmin-Asus zatím představila dva smartphony, Nuvifone G60, který nabízí velký 3,55 palcový dotykový displej a využívá operační systém Linux OS, a Nuvifone M20, který obsahuje 2,8 palcový dotykový displej a běží na Windows Mobile 6.1 Professional firmy Microsoft.

Výrobce smartphonů High Tech Computer (HTC) vyrobil jako první zařízení s operačním systémem Android, T-Mobile G1, které debutovalo na konci minulého roku. Do dneška již tato firma stihla vypustit na trh další dva Androidí smartphony. Několik dalších společností plánuje vydat mobil s tímto operačním systémem během tohoto roku, například Acer, Samsung Electronics a Huawei Technologies.Komentáře