Google asistent nově v češtině, nový bot vám domluví i schůzku

Google představil umělou inteligenci, která za uživatele zvládne telefonicky domlouvat schůzky.

Google asistent nově v češtině, nový bot vám domluví i schůzku


Google na firemní konferenci pro vývojáře představil hned několik novinek, mezi nimi Google Duplex – bot, který dokáže domlouvat schůzky. Podle odborníků může společnosti na poli virtuálních asistentů zajistit výraznou konkurenční výhodu.

Výkonný ředitel Googlu Sundar Pichai Duplex prezentoval na příkladech domluvení termínu u kadeřníka, respektive rezervování místa v restauraci. Jeho počítačově generovaný hlas zněl přirozeněji než v minulosti a ani v jednom případě se Duplex nepředstavil jako stroj. V první fázi jej chce Google využívat k telefonátům do firem kvůli ověření sváteční otevírací doby, kdy tuto informaci následně aktualizuje i na webových stránkách.

Mezi dalšími oznámenými novinkami je vylepšení Google Zpráv a taky Map. Zprávy nabídnou tzv. Full Coverage neboli Úplné pokrytí, které uživatelům umožní detailněji proniknout do sledovaných témat – prostřednictvím odkazů na související články, Q&A, příspěvků ze sociálních sítí a dalších dodatečných informací.

Mapy vylepší rozšířená realita usnadňující navigaci či grafika odhadující na základě analýzy vašeho dřívějšího jednání například to, zda si vychutnáte jídlo v dané restauraci. Ještě přesnější určení v prostoru pak umožní tzv. VPS (visual positioning system), pracující s živými reáliemi, v nichž se uživatel nachází.

Část své prezentace Google věnoval také tzv. Digital Wellbeing technologiím, tedy těm zaměřeným na „zdravý pobyt v digitálním prostředí“. Za všechny zmiňme alespoň plánovač pauz na YouTube, který má zabránit zejména dětem a mladým uživatelům v tom, aby na stránce trávili přespříliš času, či podobnou funkci, kterou mohou rodiče nastavovat intervaly internetového připojení svých dětí. Android brzy nabídne speciální aplikaci, která má čas strávený online aktivitami detailně analyzovat.

A nakonec dobrá zpráva pro uživatele Google asistenta – krom šesti nových hlasů, které má letos získat, se dočká podpory pro třicet dalších jazyků. Mezi nimi, navzdory nedávným zprávám, nebude chybět ani čeština!

Úvodní foto: Magdalena Petrova, IDG


Komentáře