Intel bude dodávat procesory do tabletů 10 firem

Společnost Intel expanduje na trh s tablety a chytrými telefony. Prvním přístrojem, který poběží s jeho novým procesorem, se stane smartphone Lenovo K800.

Intel bude dodávat procesory do tabletů 10 firem


Společnost Intel rozjela na plné obrátky spolupráci s deseti čelními výrobci výpočetní techniky, jejichž názvy jsou zatím v utajení, se kterými bude vyvíjet nové tablety určené pro chystaný operační systém Windows 8 od Microsoftu.

„Do konce letošního roku pravděpodobně uvidíte mnoho tabletů, které budou využívat technologie Intel,“ prohlásil Sean Maloney, šéf čínské pobočky Intelu, který promluvil na odborném fóru v Pekingu.

Maloneyho očekávané vyjádření přišlo přesně ve chvíli, kdy globální technologický gigant se sídlem v Kalifornii oznámil, že expanduje s procesory vlastní výroby do chytrých telefonů a tabletů. Jejich nejnovější procesor, který je znám také pod kódovým označeným Medfield, slibuje dát těmto přístrojům vysoký výkon při nízké spotřebě baterie.

Z2460Procesor Medfield, označovaný rovněž kódem Z2460, bude součástí čínského telefonu Lenovo K800 – vůbec prvního smartphonu s procesorem Intel, který by měl jít podle dostupných informací na trh již na konci letošního května.

Zmíněný čip však není jedinou novinkou z dílny Intelu. Firma chce svět chytrých technologií dobýt také procesorem teď známým pod názvem Clover Trail. Tento procesor třídy Atom by měl být taktován na frekvenci 1,8 GHz.

Společnost si od nového plánu mnohé slibuje, zejména tedy pokud jde o trh nejrychleji se rozvíjející světové ekonomiky. „Snažíme se naplnit plán stát se v Číně jedničkou pokud jde o chytré telefony a tablety,“ prohlásil Sean Maloney během dřívější on-line diskuse s uživateli internetu.

Ukazuje se přitom, že podmínky pro smělý podnikatelský plán jsou zřejmě více než příhodné. Společnost ZTE, přední čínský výrobce chytrých telefonů, totiž plánuje začít montovat procesory Intel do svých přístrojů už od poloviny příštího roku.
Komentáře