Javlin: Americká integrace po česku

Společnost Javlin poskytuje software pro datovou integraci a řešení z oblasti správy dat. Vedle vlastní platformy CloverETL nabízí zakázkový vývoj softwaru a konzultace v oblasti správy dat. Prosadila se i v mezinárodní konkurenci.

Javlin: Americká integrace po česku


Při ztrátě dat mají podniky často problémy obnovit činnost. Ve chvíli, kdy mění systémy či je slučují, např. při fúzi, nastupuje nutnost datové migrace a integrace. To je oblast, ve které se prosazuje společnost Javlin. Vyvíjí vlastní platformu pro datovou integraci CloverETL. Zajistí, aby každodenní chod podniku, ERP systémy a další životně důležité podnikové systémy nebyly ovlivněny a datová migrace se zakončila včas a efektivně.

Pobočka v USA
Javlin dodává řešení pro datovou integraci mnoha zákazníkům v USA, např. IBM, Cisco či Sungard. V polovině loňského roku slavnostně otevřeli Peter Cresse, obchodní ředitel a generální manažer pro USA, a velvyslanec ČR Petr Gandalovič pobočku Javlinu v USA. „Jsme jednou z mála českých firem, které něco podobného podnikají, typicky jsou české společnosti naopak odnoží nějaké větší zahraniční firmy – celkem často vysvětlujeme, že opravdu máme centrálu v Praze a v USA je pobočka. Její výhodou je možnost poskytovat servis zákazníkům v jejich časové zóně. Zároveň je image firmy mnohem lepší, než když je firma odněkud z východu. Z podobného důvodu nyní připravujeme otevření pobočky v Londýně pro obsluhu zákazníků ze západní Evropy,“ říká ředitel marketingu Javlinu Pavel Najvar.

Ke vzniku pobočky v USA pomohly Javlinu dlouholeté vztahy s americkými zákazníky a kontakty, které zakladatelé firmy získali ještě v době působení v USA před založením společnosti. „Úspěch Javlinu v USA přináší kombinace amerického prodeje a českého inženýrství a samozřejmě i ceny, které jsou nesrovnatelně nižší než za ekvivalentně odvedenou práci v USA. Tam se outsourcuje hlavně do Indie a podobných států, ale výsledky jsou často diskutabilní,“ říká Najvar.

Osvědčený tým
Vývojáři Javlinu tvoří tým, který vhodně kombinuje znalosti vývoje softwaru a z oblasti správy dat. Má přes 50 zaměstnanců, z toho je 35 vývojářů a konzultantů.
Javlin nabízí uživatelům řešení pro správu dat, jako jsou integrace, migrace, čištění, audit, synchronizace, konsolidace, master data management a datové sklady. Poskytuje rovněž konzultační služby z oblasti datového managementu, a to jak přímo u klienta nebo vzdáleně podle požadavků zákazníků. Konzultanti mají i praktické zkušenosti se softwarovými nástroji a procesy zpracování dat. Vývojový tým se také podílí na přípravě softwaru na zakázku.

Jednotný pohled na data
Javlin prosazuje jednotný pohled na podniková data. Organizace bez rozdílu velikosti totiž mají problémy s daty roztroušenými napříč jejich rozličnými podnikovými systémy. Datová integrace tak poskytne jednotný pohled na klíčová podniková data a zajistí komunikaci mezi nekompatibilními systémy.

Experti Javlinu pomohli mnoha klientům v růstu společnosti pomocí lepší správy a kvality jejich dat. To přináší výrazné snížení nákladů. Čištění dat Javlin implementuje prostřednictvím validačních pravidel, která zajišťují kvalitu poštovních adres, opravují překlepy či odstraňují duplicitní záznamy apod.

Javlin rovněž zajišťuje outsourcing IT služeb pro mezinárodní společnosti. Centrála v Praze k tomu má výhodnou polohu. Mnoho velkých globálních a nadnárodních společností přesunulo do Prahy sídlo IT centrál, a to nejen díky výhodné poloze, stabilní ekonomické a politické situaci, ale také pro vzdělanou a zkušenou pracovní sílu.

Společnost se stala kvůli přijatelnému časovému posunu, stejnému kulturnímu prostředí a konkurenceschopným cenám výhodným poskytovatelem outsourcingových služeb mnoha společností z Evropy i Severní Ameriky.

Platforma CloverETL
Javlin využívá pro datovou integraci vlastní platformu CloverETL. Je vhodná pro zpracování a transformaci velkých objemů dat, a to při datové integraci, migraci, prověření datové kvality a zavádění datových skladů. Poskytuje ji také OEM zákazníkům, ti ji mohou integrovat do svých produktů. Platformu tvoří dvě hlavní aplikace, které lze používat odděleně nebo společně. Obě jsou postaveny na jádře CloverETL Engine, které odpovídá za vlastní datové transformace.

CloverETL Designer je vizuální nástroj pro datovou transformaci. Může se spustit samostatně nebo v případě podnikových řešení na CloverETL Serveru. Jde o podnikové ETL prostředí přinášející pokročilé vlastnosti jako automatizace, správa uživatelů atd. Může běžet rovněž v clusteru (load balancing, failover, autoscaling).

Úvodní foto: © rangizzz - Fotolia.comVyšlo v Computerworldu 17/2012
Celý článek i toto vydání lze zkoupit elektronicky
Komentáře