Microsoft Azure je podle Nasuni nejlepší poskytovatel cloudu

Společnost Nasuni každoročně hodnotí poskytovatele cloudových služeb pomocí řady pečlivých testů. Tento rok se na prvním místě umístil Azure od Microsoftu, který předběhl vítěze z minulého roku Amazon Web Services.

Microsoft Azure je podle Nasuni nejlepší poskytovatel cloudu


Testy slouží společnosti ke zjištění, který z poskytovatelů nabízí nejlepší výkon a nejspolehlivější infrastrukturu, veřejné zdroje cloudů má Nasuni sama ve své nabídce služeb. Minulý rok z testů vyšel nejlépe AWS, tento rok ho však porazil Microsoft Azure a to jak ve výkonu, tak i ve spolehlivosti. AWS však stále zvládá práci s extrémně velkým obsahem. Cloudy založené na OpenStack od HP a Rackspace velmi zaostávají.

Nasuni hodnotila pět největších poskytovatelů cloudu: Azure, AWS, HP, Rackspace a Google Cloud. Test zapisování/čtení/mazání určil, jak efektivní poskytovatelé jsou v nahrávání dat různých velikostí (od 1 kB do 1 GB) nebo vyvolání náhodně vybraného souboru a jeho smazání. Microsoft Azure byl o 56 % rychlejší než AWS S3 a když přišlo na zapisování dat, byl Azure rychlejší o 39 %.

Další test změřil spolehlivost cloudů zapisováním a mazáním dat každou minutu po dobu jednoho měsíce a tak určil, jak konzistentní je tento proces při častém opakování. Azure cloud byl oproti AWS S3 rychlejší o 25 %.

Třetí test změřil, jak cloudy zvládají rostoucí velikosti souborů nahrávaných do cloudu nepřetržitě. V tomto testu vyhrál AWS s odchylkou 0,6 % při zvyšování velikost, Azure ho následoval s odchylkou 1,9 %.

Cloudy Openstack za svou konkurencí pokulhávají při nahromadění extrémně velkých souborů – HP má chybovost 23,5 % a Rackspace 26,1 %.

Změna ve výsledcích oproti minulému roku ukazuje, jak rychle se toto odvětví vyvíjí. Minulý rok v testech vyhrál AWS, Microsoft Azure ho těsně následoval, ale oba poskytovatelé měli mnoho problémů s výkonem i spousty chyb.

„Testy oproti minulému roku ukázaly jasné zlepšení – včetně lepšího výkonu a menšího počtu chyb,“ uvádí zpráva. „Je jasné, že se minimální příčka zvyšuje – to jsou výborné zprávy pro celý trh s cloudovými úložišti. Dodavatelé i organizace budou brzy investovat do vylepšení cen i technologií, které zlepší jejich celkovou infrastrukturu.“

Zprávu od Nasuni je možné přečíst po registraci na webu společnosti.

Úvodní foto: © sellingpix - Fotolia.com


Komentáře