Microsoft koupil aplikace Echo pro správu uzamčené obrazovky

Microsoft koupil vývojářskou společnost Double Labs, Inc., autory oblíbené aplikace pro správu uzamčené obrazovky Echo Lockscreen Notifications.

Microsoft koupil aplikace Echo pro správu uzamčené obrazovky


Echo jakožto náhrada defaultní uzamčené obrazovky operačního systému Android umožňuje uživateli spravovat notifikace bez toho, aby musel odemykat telefon. Praktická je na ní například také inteligentní selekce zpráv dle priority a jejich připomínání v závislosti na čase či místě pobytu, dle aktuálně nastaveného profilu.

Pro Microsoft přitom nejde o první angažování se ve světě podobných aplikací, už loni představil například alternativu v podobě Next Lock Screen. A možná vás tak napadne, proč společnost investovala do produktu, který už sama vyvíjí. Je to prý proto, aby získala přístup k dalším technologiím, na nichž jsou aplikace pro správu uzamčené obrazovky postaveny.

A společným vývojem Echa i Nextu chce Microsoft získat poznatky – i díky sledování uživatelských návyků –, které eventuelně povedou rovněž ke zlepšení jeho vlajkových produktů jako jsou Windows 10, kancelářská sada Office nebo v budoucnu inteligentní osobní asistentka Microsoft Cortana, která je v současnosti uživatelům Androidu dostupná ve své beta verzi.

Z dlouhodobého hlediska jde přitom Microsoftu o to, aby jeho produkty byly pokud možno co nejvíce personalizované a co nejvíc odpovídaly potřebám konkrétních uživatelů; jinými slovy, aby byly uživatelsky co nejpřívětivější. Což je, mimo jiné, předpoklad, na kterém závisí efektivita právě aplikací typu Echo a Next.

Úvodní foto: Fotolia © Scott Maxwell


Komentáře