Microsoft zpřístupnil servery pro řízení životního cyklu aplikací

Společnost rozšířila přístup ke cloudové službě pro řízení životního cyklu aplikací (ALM), přestože její vývoj stále nebyl dokončen.

Microsoft zpřístupnil servery pro řízení životního cyklu aplikací


Na vlastní konferenci TechEd pořádané v Orlandu na Floridě Microsoft oznámil, že je připraven vyhovět každému zájemci o používání Team Foundation Service serverů ALM, které hostují na cloudu Windows Azure. Původně byl přitom přístup ke službě, která je momentálně dostupná ve zkušební verzi, podmíněn vlastnictvím pozvánky. Vzhledem k tomu, že se na službě stále pracuje, nevybírá Microsoft za její používání zatím žádné poplatky.

„Každý, kdo si ji chce vyzkoušet, má nyní možnost,“ řekl Brian Harry, technický pracovník společnosti a produktový ředitel pro Team Foundation Server. K přístupu na server slouží rozhraní oficiální webové stránky.

Prostřednictvím cloudové služby ALM mohou vývojáři efektivněji plánovat své projekty, spolupracovat nebo spravovat kód online. Ten je do cloudu zapisován přes vývojová prostředí Visual Studio a Eclipse, přičemž služba podporuje velké množství programovacích jazyků - od C# po Python, stejně jako platformy Windows a Android.

Microsoft očekává, že se mu díky Team Foundation Service podaří konkurovat podobným nástrojům jako je třeba Atlassian Jira. „Team Foundation Service je plnohodnotným produktem pro řízení životního cyklu aplikací, který uživateli dává velké možnosti ve fázi počátečního plánování projektu, stejně jako při jeho dalším vývoji, testování a nasazení,“ řekl Harry.

„Jde o nejkomplexnější nástroj ALM na trhu, který vyniká především svou jednoduchostí při používání. Zatím je navíc vše zcela zdarma a bude tomu tak minimálně do konce letošního roku.“ Microsoft službu Team Foundation Service aktualizuje přibližně každé tři týdny. Naposledy tak například přidal funkci pro automatické nasazení aplikací od Azure.

Úvodní foto: © Nikolai Sorokin - Fotolia.com


Komentáře