Nová technologie od Microsoftu automaticky ztiší telefon

Microsoft si patentoval technologii, která automaticky přepne telefon do tichého režimu na základě informací z GPS a dění v okolním prostředí.

Nová technologie od Microsoftu automaticky ztiší telefon


Technologii nazvanou „Inconspicuous Mode“ (nenápadný režim) ocení například návštěvníci divadla nebo kina, jejichž telefon automaticky přejde do tichého režimu po zhasnutí světel v sále. Kromě vizuálních a zvukových signálů, jejichž analýza přirozeně vyžaduje zapojení fotoaparátu a mikrofonu, se telefon může orientovat také podle informací z GPS.

Pokud se tak budete nacházet třeba v již zmíněném divadle, váš smartphone si tuto skutečnost ověří pomocí souřadnic GPS. Jakmile pak prostřednictvím kamery zjistí, že v sále zhasla světla, přejde telefon do nenápadného režimu, což v praxi znamená vypnutí zvuku, vypnutí vibrací a snížení úrovně podsvícení displeje. Současně dojde k deaktivaci všech světelných efektů, které doprovázejí například příchod nové textové zprávy.

Jde zajisté o velmi zajímavou aplikaci, kterou lze předejít různým společenským trapasům. Snad nikdo by se přeci nechtěl dostat do situace, kdy na něj celé divadlo, včetně herců, nevraživě kouká. Mohlo by jít zkrátka o technologii, která lidem opět o něco usnadní život. Aplikaci by jistě uvítali i učitelé, protože by během vyučovací hodiny nebyli přerušováni otravnými melodiemi, nebo vytížení obchodníci, kteří na takové maličkosti zapomínají při důležitých schůzkách s klienty.

Na druhu stranu bude zajímavé sledovat, jak vývojáři vyřešení různé problémy spojené s funkcí technologie. Jak aplikace pozná, kdy nechceme být rušeni a kdy naopak ano? A když telefon hodíte do batohu nebo strčíte do kapsy, přejde automaticky do nenápadného režimu? Pak jsou tu různé teorie spojené s kyberkriminalitou. To vše je nutné vzít v potaz. Zatím jde však pochopitelně o velmi předčasné obavy. Samotná podstata technologie je zajímavá, tak uvidíme, co se z ní nakonec vyklube.

Úvodní foto: © Kzenon - Fotolia.com


Komentáře