Red Hat uvádí novou verzi virtualizačního nástroje RHEV

Společnost Red Hat vydala třetí verzi svého softwarového balíčku RHEV. Obsahuje vylepšení, jež tento produkt činí vhodnějším pro širší využití, a také novou konzoli pro self-provisioning.

Red Hat uvádí novou verzi virtualizačního nástroje RHEV


Verze RHEV 3.0 představuje významný krok kupředu v připravenosti KVM (Kernel-based Virtual Machine) v rámci podniku. Měla by být považována za konkurenceschopnou virtualizační alternativu k využívanějším produktům od společností, jako jsou VMware a Microsoft, podotýká Gary Chen, analytik společnosti IDC zaměřený na cloud a virtualizaci.

Společnost Red Hat představila RHEV světu teprve nedávno, v roce 2009. V té době byly firmy jako VMware, Citrix nebo Microsoft na trhu již dávno zavedeny. RHEV je unikátní tím, že kombinuje v jedné konzoli možnost ovládat jak virtuální servery, tak virtuální desktopy. Od svého vydání si tento software získal velký počet významných uživatelů, například IBM, NTT Communications nebo DreamWorks Animation.

Společnost Red Hat podporuje širší užití KVM prostřednictvím své účasti v Open Virtualization Alliance. To je skupina, která vytváří dokumentaci a doporučení, jak nejlépe využívat technologie.

Základem RHEV je open source KVM hypervisor, jehož vývoj byl silně podporován inženýry společnosti Red Hat.

RVEH 3.0 má podle společnosti Red Hat oproti verzi 2.0 okolo tisíce nových funkcí. Tato verze je zároveň první, která přichází s portálem, jež dovolí uživatelům poskytování vlastních virtuálních strojů. To by mohlo ulehčit administrátorům práci se správou. Data desktopových komponent nyní mohou být uložena lokálně na počítačích klientů. Nový software také nabízí RESTful API (Representational State Transfer-based Application Programming Interface). Toto rozhraní umožňuje, aby některé funkce RHEV byly dostupné z jiných programů.

Další vylepšení se zaměřila na zvýšení škálovatelnosti softwaru, jehož první ukázková verze byla vydána minulý rok v srpnu. Nyní podporuje až 64 virtuálních strojů a nabízí 2 TB pro hosty, což je nárůst oproti předchozímu limitu 16 virtuálních strojů a 256 gigabytů paměti pro každý z nich.

Úvodní foto: © vege - Fotolia.com


Komentáře