Uživatelé mají enormní zájem o miniaturní 3D tiskárnu

Na crowdfundingové platformě Kickstarter se výrobcům tiskárny podařilo získat požadovanou částku za pouhých 11 minut.

Uživatelé mají enormní zájem o miniaturní 3D tiskárnu


Lidí, kteří by doma chtěli mít vlastní trojrozměrnou tiskárnu, je očividně mnoho. Zakladatelům sbírky na serveru Kickstarter se totiž požadovaný finanční obnos na výrobu malých 3D tiskáren podařilo získat nezvykle rychle. Stanovený cíl 50 tisíc dolarů byl dosažen během 11 minut od spuštění sbírky.

O 25 hodin později pak zájemci o tiskárnu 3D nazvanou The Micro již pokořili hranici 1 miliónu dolarů. V době psaní tohoto článku měl projekt téměř 8 000 tisíc podporovatelů, kteří dohromady přispěli částkou přes 2,5 milionu dolarů.

Takový zájem tvůrce tiskárny velmi překvapil. „Od včerejšího spuštění kampaně se věci opravdu daly do pohybu. Těžko lze uvěřit tomu, že uplynulo teprve 30 hodin. Ukázali jste světu, že jsme připraveni na novou kategorii spotřebního zboží,“ napsal tým na stránce projektu.

Výrobci svoje zařízení označují za první spotřebitelskou 3D tiskárnu. Cílem týmu M3D je prý vytvořit snadno použitelnou, levnou, 18 centimetrů vysokou tiskárnu. The Micro tak bude určena zejména k tisku menších objektů – autoři uvádějí například vázy, vykrajovátka na pečení či kočičí hračky. Zařízení by mělo být co nejvíce automatizované, ale bude obsahovat také open source software pro pokročilejší uživatele.

Ke spotřebitelům by se finální zařízení mělo dostat ještě koncem letošního roku nebo začátkem toho příštího. Jako první na řadu přijdou přispěvatelé z Kickstarteru, u kterých by primárně měl být dodržen stanovený distribuční plán, ale tým se netají ani snahou o masovější výrobu tiskárny.

 

Úvodní foto: © M3D


Komentáře