Revoluce v kanceláři: Nový vlastní kancelářský papír recyklací toho použitého

Systém PaperLab, kompaktní řešení pro výrobu papíru ze skartovaných papírů za použití minimálního možství vody, uvede na trh v Evropě firma Epson. Podle výrobce jde o vůbec první řešení tohoto druhu.

Revoluce v kanceláři: Nový vlastní kancelářský papír recyklací toho použitého


PaperLab se v Evropě představí na březnovém veletrhu CeBIT. V současnosti se jde do prodeje v Japonsku, kde uživatelé mohou vyrábět papíry různých velikostí, tlouštěk a typů – od běžného papíru a vizitek až po barevný papír.

 

Technologie PaperLab

PaperLab využívá soubor technologií bez použití vody -- Dry Fiber. Ten zahrnuje tři samostatné technologie: rozvlákňování, spojování a formování.

Rozvlákňování:  Odpadní papír je prostřednictvím originálního mechanismu rozložen na dlouhá, tenká a měkká vlákna. Tímto postupem jsou důvěrné dokumenty zničeny okamžitě. PaperLab nepoužívá vodu, takže jej není nutné napojovat k vodovodnímu potrubí. Kompaktní rozměry navíc usnadňují jeho instalaci v kancelářském zázemí.

Spojování: Do rozvlákněného materiálu je možné přidat různá pojiva, která zvýší sílu vazby vláken či bělost papíru, případně změní jeho barvu, dodají mu vůni, zajistí jeho odolnost vůči ohni nebo mu dodají jiné vlastnosti, které jsou potřebné pro zamýšlený účel jeho použití.

Formování: Formovací technologie, s jejíž pomocí je možné určovat hustotu, tloušťku a formát papíru, umožňuje uživatelům vytvářet kancelářský papír formátu A4 nebo A3 a nebo dokonce vizitkový papír.

 

Funkce systému PaperLab podle výrobce:

1.    Recyklace v kanceláři

Obvykle je recyklace papíru složitá záležitost, protože je nutné převézt odpadní papír z kanceláře do recyklačního zařízení - papírny. PaperLab zkracuje dobu recyklace a umožňuje recyklovat papír přímo v kanceláři.

2.    Bezpečná likvidace důvěryhodných dokumentů

Doposud musely organizace pro likvidaci důvěrných dokumentů využívat služeb externích firem a nebo složitě provádět skartaci interně. PaperLab nově umožňuje bezpečnou likvidaci dokumentů přímo na pracovišti bez nutnosti obracet se na smluvní partnery. PaperLab rozloží dokumenty na jednotlivá papírová vlákna, takže informace, které obsahují, spolehlivě zničí.

3.    Vysokorychlostní výroba různých typů papíru

PaperLab dokáže vyrobit první nový list papíru přibližně za tři minuty od chvíle, kdy do něj vložíte odpadní papír a stisknete tlačítko Start. Umí vyrábět přibližně 14 listů formátu A4 za minutu, což představuje 6 720 listů během osmihodinové pracovní doby. Uživatelé s ním mohou vyrábět různé druhy papíru podle aktuální potřeby – od kancelářského papíru formátu A4 a A3 o různých tloušťkách po vizitkový papír a barevný papír.

4.    Ohleduplnost k životnímu prostředí

PaperLab vyrábí papír bez použití vody. K výrobě jednoho listu papíru A4 je obvykle potřeba přibližně jeden hrnek vody. To ale není úplně ekologické. Bezvodní recyklace papíru přímo v kanceláři zjednodušuje stávající postupy.

Úvodní foto: Epson


Komentáře