Windows Azure Media nabízí streamování videa z cloudu

Společnoat Microsoft představila cloudovou službu pro distribuci videa do počítačů, mobilních přístrojů nebo chytrých televizí připojených k internetu.

Windows Azure Media nabízí streamování videa z cloudu


Scott Guthrie, viceprezident divize serverů a firemních nástrojů společnosti Microsoft, vysvětlil, že služba Windows Azure Media Services je platforma jako služba (PaaS), která umožňuje vytváření a dodávky mediálního řešení zákazníkům. Řekl: „Nabízí celou paletu přednastavených služeb, které umožňují rychlé načtení, kódování, konverze formátů, skladování, ochranu autorských práv k obsahu a streamování videa, a to jak živě, tak na přání. Integruje také a zveřejňuje služby poskytované dalšími subjekty, které patří ke špičce v oboru zpracování a distribuce multimédií. Díky tomu poskytují komplexní a plně dostačující sadu funkcí, které může zákazník využít.“

Guthrie dále vysvětlil, že společnost provedla interní průzkum, ze kterého vyplynulo, že zhruba jedna třetina dat protékajících v současnosti internetem obsahuje videa. „Do konce roku 2015 dosáhne podíl videa hranice 80 procent,“ prohlásil Guthrie. „Všichni zákazníci nemají dostatečné znalosti a dovednosti nebo kapitál, které jsou potřebné k vybudování kompletní multimediální infrastruktury. Windows Azure Media Services ale umožní v podstatě kterémukoli podniku vybudovat vlastní multimediální platformu, která je lehce škálovatelná a natolik flexibilní, že dokáže splnit nejrůznější požadavky zákazníka,“ řekl dále Guthrie.

Služba podporuje standardní streamovací formáty Smooth Streaming, HTTP Live Streaming a Flash Media Streaming. Lze ji poskytovat prostřednictvím klientů vybavených podporou formát HTML5, Silverlight nebo Flash. Obsah je díky tomu možno přehrávat nejen v počítačích s operačním systémem Windows, konzolích Xbox a mobilních přístrojích se systémem Windows Phone, ale i v přístrojích s dalšími operačními systémy včetně přenosných smartphonů a tabletů se systémem iOS nebo Android.

„Jednou z bezkonkurenčních vlastností této služby je otevřené rozhraní využívající API HTTP REST,“ dodal Guthrie. Podle něj je proto možno využívat nejen služby poskytované společností Microsoft, ale i služby partnerských společností, které jsou prostřednictvím tohoto rozhraní dostupné. Díky tomu je údajně nesmírně lehké zautomatizovat proces zpracování médií a kombinovat sady služeb do aplikací a platforem pro distribuci médií.

Úvodní foto: © rufous - Fotolia.com


Komentáře