Nový Chrome je pravděpodobně nejrychlejším prohlížečem

Nové vývojářské preview prohlížeče Chrome pro Mac je rychlejší než poslední Safari od Applu nebo nejnovější Firefox od Mozilly, ukazují to benchmark testy.


Podle testů rychlosti renderování JavaScriptu provedených redakcí amerického Computerworldu nedávno vydaná vývojářská edice prohlížeče Chrome jasně poráží Safari 4 Beta. Konkrétně je rychlejší o 9 procent, a poslednímu "nočnímu" vydání Mozilly utíká ještě víc. Chrome je o 37% svižnější než Minefield, což je každou noc updatovaná verze prohlížeče Firefox využívaná programátory a testery.

Computerworld použil software SunSpider JavaScript benchmark na operačním systému Mac OS 10.5.7 a vyzkoušel každý prohlížeč třikrát, poté udělal průměr z výsledků.

Chrome i Safari spoléhají na renderovací engine WebKit, ale každý využívá jiný JavaScript engine. Zatímco Google využil svůj vlastní V8, Safari 4 má v sobě Nitro od Applu.

Společnost Apple vydala veřejnou beta verzi Safari 4 v únoru. V té době byly benchmarky SunSpider porovnány verze prohlížečů pro Windows a z nich bylo vidět, že Safari je o trochu rychlejší než Chrome, Firefox byl daleko za nimi.

Většina firem velmi silně v minulém roce propagovala vylepšenou rychlost JavaScriptu svých prohlížečů. Například Google se chlubil prohlížečem Chrome, hned jak ho v září vydal ve Windows verzi, zatímco Mozilla vychvalovala nový engine TraceMonkey prohlížeče Firefox 3.5 od srpna 2008.

Jediný Microsoft se nechvástal výsledky z benchmarku. Společnost odmítla být součástí tohoto závodu o to být rychlejší v JavaScript benchmarku a propagovala schopnost prohlížeče Explorer 8 zobrazit populární internetové stránky rychleji než software ostatních firem.

Firma Google vydala verzi prohlížeče Chrome pro Mac a Linux minulý čtvrtek, více si můžete přečíst v článku Prohlížeč Chrome pro Mac a Linux: Zatím jen nestabilní verze.Komentáře