iPhone 3G: Příjem signálu je údajně „v normě“

Řada uživatelů nového iPhone 3G od Apple si stěžuje na špatnou kvalitu signálu ve 3G sítích, přerušování hovorů a pomalé stahování dat. Švédští inženýři z firmy Bluetest AB, která vyrábí testovací komory pro antény, provedla test, podle kterého se ukazuje, že příjem signálu na iPhonu 3G je údajně zcela normální.Řada uživatelů nového iPhone 3G od Apple si stěžuje na špatnou kvalitu signálu ve 3G sítích, přerušování hovorů a pomalé stahování dat. Švédští inženýři z firmy Bluetest AB, která vyrábí testovací komory pro antény, provedla test, podle kterého se ukazuje, že příjem signálu na iPhonu 3G je údajně zcela normální.

Informaci potvrdil CEO firmy Bluetest AB, Mats Andersson, a test byl uskutečněn na žádost švédského deníku Goteborgs-Posten, přičemž nový iPhone byl porovnáván se smartphony Sony Ericsson P1 a Nokia N73.

Podle testu vykazoval nejlepší úroveň signálu Sony Ericsson, zatímco Nokia a iPhone se pohybovaly na podobné – mírně horší – úrovni. Andersson říká, že největší naměřená odchylka mezi N73 a iPhonem 3G byla 2 dBm, což podle Anderssona není tolik, aby to udělalo rozdíl ve kvalitě příjmu. Znatelná by byla až odchylka mezi 4 a 6 dBm, která však nebyla potvrzena.

Inženýři Bluetest AB testovaly iPhone s vypnutými funkcemi GPS, Bluetooht a Wi-Fi, aby nedošlo k nežádoucímu ovlivnění přenosu v rámci 3G sítě. Ovšem i po zapnutí těchto funkcí se v kvalitě příjmu neukázaly žádné rozdíly.

Uživatelé si však na špatný signál stěžují již od 11. července, kdy byl iPhone uveden na trh a ani nový firmware 2.0.2, který byl vydaný minulý týden, problémy většiny z nich nevyřešil.

Situace došla dokonce tak daleko, že jedna z majitelek nového iPhonu, Jessica Smithová z Birmingramu, podala na Apple žalobu k americkému federálnímu soudu s tím, že žádá výměnu nebo opravu přístroje, který nepracuje tak, jak má.
Nenechte si ujít:
Video: Jaký je nový iPhone 3G od Apple?

iPhone 3G se v ČR začne prodávat 22. srpna

Apple opravuje chyby v iPhone 3G

iPhone 3G: Kolik stojí jeho výroba?

iPhone vytlačuje z trhu konkurenční smartphony

iPhone 3G: Jak jej hodnotí analytici?

iPhone 3G: Apple vydal další opravu, ale problémy přetrvávají

Výsledek testu firmy Bluetest tak přenáší pozornost od Apple směrem k mobilním operátorům, protože například americká AT&T stále nedokončila proces upgradu svojí sítě na 3G. Problém se také může týkat jen určitých kusů, protože Anderssonova firma testovala pouze jeden přístroj, který mohl být z bezproblémové série.

Jaká je vaše zkušenost s iPhone 3G, pokud patříte mezi jeho majitele? Setkali jste se také s uvedeným problémem či nikoliv? Podělte se s námi o váš názor v diskuzi k článku.


Komentáře