Service Pack 2 pro Vistu v testech překvapil

Randall C. Kenedy z amerického InfoWorldu důkladně otestoval veřejnou testovací verzi SP2 pro Windows Vista a dospěl k velmi pozitivním závěrům – kromě řady vylepšení a oprav zvyšuje nový Service Pack lehce i výkon celého systému a v řadě věcí se přibližuje chystaným Windows 7.Randall C. Kenedy z amerického InfoWorldu důkladně otestoval veřejnou testovací verzi SP2 pro Windows Vista a dospěl k velmi pozitivním závěrům – kromě řady vylepšení a oprav zvyšuje nový Service Pack lehce i výkon celého systému a v řadě věcí se přibližuje chystaným Windows 7.

V testu provedeném v OfficeBenchu, který byl uskutečněn v minulém týdnu, bylo na stejném hardwaru dosaženo s betaverzí SP2 oproti Vistě se SP1 nárůstu výkonu o 3 %. Sice to není mnoho, ale na druhou stranu jde údajně podle informací InfoWorldu o první prokazatelné zvýšení kódu Windows Vista. R. C. Kennedy dále dodává, že již nyní je zřejmé, že chystané Windows 7 prý nepřinesou žádné výrazné zrychlení a propast mezi Vistou se SP2 a Windows 7 nebude v praxi tak velká, jak se mohlo někomu dříve zdát.

SP2 pro Vistu byl uvolněn k testování 4. prosince registrovaným uživatelům na sítích MSDN a Technet, jak jsme informovali v článku Zkušební Service Pack 2 pro Vistu je ode dneška ke stažení.

Nový servisní balíček pro Vistu má také přinést zlepšení výkonu a stability pro DirectX, podporu Blu-ray médií, Windows Search 4.0, ale také například nové rozhranní pro konfiguraci Bluetooth, které vypadá velmi podobně jako ve Windows 7. Microsoft také prostřednictvím funkce hodnocení aplikací a ovladačů zaručuje, že aplikace, které běží pod SP2 pro Vistu budou fungovat také pod operačními systémy Windows 7, Windows Server 2008 se SP2 a Windows Server 2008 R2.

Randall C. Kennedy je přesvědčen, že Microsoft zpětně přináší v chystaném servisním balíčku pro Vistu funkce, které byly původně připravovány pro Windows 7 a tím stávající operační systém co nejvíce zdokonalit. Podle všeho to tedy vypadá, že SP2 bude poměrně podařeným krokem po SP1 pro Vistu, jenž byl pro řadu uživatelů zklamáním.
Nenechte si ujít:
Co přinese Service Pack 2 pro Vistu?

Microsoft vylepší ve Windows 7 další problematickou funkci z Visty - UAC

Microsoft vyvíjí zcela nový operační systém Midori

Microsoft upřesnil datum vydání Windows 7

Microsoft opravuje chyby v Service Packu 1 pro Vistu

Výzkum: Třetina nových PC je downgradovaná z Visty na Windows XP

Zkušební Service Pack 2 pro Vistu je ode dneška ke stažení


Komentáře