Test: Chassis switch ZyXEL MS-7206

V dnešním článku vám přinášíme test ethernetového modulárního switche ZyXEL MS-7206, který byl podroben testům nezávislé společnosti Tolly Group a jenž je dostupný i na českém trhu.V dnešním článku vám přinášíme test ethernetového modulárního switche ZyXEL MS-7206, který byl podroben testům nezávislé společnosti Tolly Group a jenž je dostupný i na českém trhu.

Tolly Group je nezávislá testovací laboratoř, která pracuje s produkty světových výrobců. Komplexně hodnotí jejich nejdůležitější výrobky a technologie, a umožňuje tak firmám ověřit specifické vlastnosti nebo funkce jejich výrobků.

Modulární firemní switch ZyXEL MS-7206 je přístroj nové generace, který se vyznačuje vysokou propustností, nízkými odezvami, redundantním designem a plnou podporou PoE 802.1 zajištovanou externím zdrojem.

Propustnost a latence switche jsou (zejména při aktivitách náročných na rychlost přenosu a konektivity) dva z hlavních parametrů, které IT manažeři u těchto zařízení sledují. Inženýři z Tolly Group měřili provozní zatížení MS-7206 layeru 2/3 přes 192 GbE sběrnici a testy výkonnosti ukázaly, že: „I při komplexním a plném zatížení nebyly ztraceny žádné pakety či rámce. A to ani v případě když velikost rámců/paketů variovala od 64 bajtů do 1518 bajtů.“

Co se hlediska latence týká, tak MS-7206 poskytuje význačně nízkou odezvu, čímž zajišťuje vysokou kvalitu připojení. „MS-7206 poskytoval latenci mezi 5,6 a 15 mikrosekundami, což je daleko pod prahem, který může negativně ovlivnit real-time aplikace jako jsou hlasové nebo video přenosy.“

Spotřeba energie je v sítích, kromě již výše uvedených kritérií výkonnosti a spolehlivosti, důležitým faktorem. Při návrhu sítí příští generace je pro firmy cena za energii též jedním z hlavních kritérií. Podle testů společnosti Tolly Group je spotřeba MS-7206 v nečinném stavu 555 wattů. Při plném zatížení pak narůstá o 28 wattů.

Inženýři dále zjistili, že pokud switch řídí připojení 1 Gbps, tak potřebuje při plném provozu 3,04 wattu. Tím, že MS-7206 dosahuje cíle v oblasti efektivity nákladů a ekologické přívětivosti, aniž by přitom obětoval výkonnost a funkčnost, se stává zajímavou volbou.


Komentáře