Test: Vyjádřete své emoce s MS Expression

V americkém Redmondu se zrodila nová řada softwarových nástrojů zaměřených na návrháře, designéry a počítačové umělce. Kolekce Microsoft Expression tak může vytrhnout trn z paty třeba i tvůrcům webových stránek.V americkém Redmondu se zrodila nová řada softwarových nástrojů zaměřených na návrháře, designéry a počítačové umělce. Kolekce Microsoft Expression tak může vytrhnout trn z paty třeba i tvůrcům webových stránek.


Pokud hledáte rastrově-vektorový grafický editor, program pro interaktivní přípravu webových stránek nebo softwarového návrháře grafických uživatelských rozhraní (GUI) svých aplikací, pak si zcela určitě najdete mezi členy rodiny Microsoft Expression svého oblíbence.

Sada Expression seskupuje tři aplikace, jimiž jsou:
  • Graphic Designer,
  • Interactive Designer a
  • Web Designer.

Ačkoliv všichni tři adepti nabízejí své služby v oblasti designu, jejich cílové publikum se liší. Graphic Designer je editorem, který si poradí s přípravou rastrových i vektorových kompozic. Své uplatnění proto nachází zejména u grafiků, návrhářů a uměleckých specialistů.

Číslem jedna pro tvůrce webových stránek se může stát Web Designer, jenž disponuje všemi nezbytnými prostředky pro vizuální stavbu webových sídel.

Velkou trojku doplňuje Interactive Designer, s jehož pomocí lze vykouzlit efektní grafická uživatelská rozhraní, která v sobě mohou integrovat bohatou 2D a 3D počítačovou grafiku, animace, multimédia a sofistikované efekty. Program ocení především návrháři vizuálních kabátků moderních počítačových aplikací, kteří úpěnlivě čekají na flexibilní editor, s nímž by se mohli konečně věnovat spíše umělecké než programátorské práci.

Ještě než přistoupíme k podrobnějšímu představení všech programů z trojlístku Microsoft Expression, je třeba říci, že všechny jsou neustále ve vývoji. Microsoft ovšem pravidelně uvolňuje jejich testovací neboli takzvané CTP verze (Community Technology Preview), které jsou pro zájemce připraveny k volnému stažení z internetu. V době, kdy jsme realizovali náš test, byly jako nejaktuálnější k dispozici edice z července 2006.

Na druhou stranu, i když se nejedná přímo o finální edice, programy jsou zcela funkční a použitelné.
Komentáře