Apple oslavuje: Stažení 1 miliardy aplikací pro iPhone se blíží!

Společnost Apple začala minulý týden odpočítávat počet stažených aplikací z App Store pro iPhone. Počet totiž brzy dosáhne jedné miliardy.


V pátek, kdy se s odpočítáváním začalo, ukazovalo počítadlo na webu firmy Apple necelých 930 milionů stažených aplikací z App Store. Včera se toto číslo přiblížilo 950 milionům.

Apple označuje dosažení miliardy stažení za výrazný milník, který má svědčit nejen o oblibě iPhonu, ale i o tom, že nápad s internetovým obchodem App Store byl skutečně dobrou trefou a není divu, že další výrobci smartphonů se jej snaží následovat. Aby Apple povzbudil uživatele ke stahování, nabízí uživatelům možnost získat jednu z ceny – voucher na stažení mediálního obsahu z iTunes v hodnotě 10 000 dolarů, iPoh Touch 32 GB, externí pevný disk Time Capsule nebo notebook MacBook Pro. Celková hodnota těchto cen je údajně 13 746 dolarů.

Navíc tyto ceny nejsou připraveny pro jubilejního uživatele, který stáhne miliardtou aplikaci (protože tím by Apple uživatele zatím ke stahování až tolik nepovzbudil), ale může je získat kdokoliv, kdo si stáhne nějakou aplikaci z App Store a každý den je možné učinit 25 stažení, které se budou počítat pro zařazení do soutěže o ceny. Zúčastnit se může každý kdo je starší 13 let a žije v jedné z následujících zemí: USA, Austrálie, Rakousko, Belgie, Kanada, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Irsko, Itálie, Japonsko, Lucembursko, Holandsko, Nový Zéland, Norsko, Portugalsko, Španělsko, Švýcarsko a Velká Británie. Česká republika tedy chybí.

Kompletní pravidla jsou k dispozici zde.

Aby Apple dále povzbudil zájem uživatelů o stahování aplikací, zveřejnil seznam 20 nejstahovanějších aplikací z App Store. Poslední dobou však láme rekordy nově vydaný Skype pro iPhone, která se jen za první dva dny po svém uvolnění dočkala milionu stažení. Více najdete v článku Skype pro iPhone trhá rekordy ve stahování.

Počítadlo počtu stažení aplikací pro iPhone a další informace najdete na webu Apple.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.