A „Longhorn“ se jmenuje…

Bill Gates odtajnil při slavnostním zahájení konference WinHEC (Windows Hardware Engineering Conference) oficiální název pro Windows Server s kódovým označením „Longhorn“.Bill Gates odtajnil při slavnostním zahájení konference WinHEC (Windows Hardware Engineering Conference) oficiální název pro Windows Server s kódovým označením „Longhorn“.

Microsoft usedlým jménem – Windows Server 2008 – asi nikoho nepřekvapil, nicméně je to pro něj klíčový produkt pro další vlnu hardwarových inovací, které zahrnují podporu virtualizace, vícejádrových procesorů a 64bitových aplikací. Verze Beta 3 o které jsme asi před měsícem psali zde zaznamenala pouhé tři týdny po zveřejnění více než 100.000 stažení a vývoj tak podle Microsoftu odráží nejrozsáhlejší program zpětné vazby od zákazníků a partnerů, jaký kdy doprovázel vývoj serveru.

Firma očekává, že díky vylepšeným funkcím dojde ke zmírnění tlaku na IT profesionály tím, že budou přidána vylepšení pro další automatizaci úkolů denního managementu, bude zpřísněna bezpečnost, poskytnuta širší platforma pro hosting a webové aplikace, a mj. bude také zdokonalena výkonnost.

Windows Server 2008 má jít do výroby ještě v tomto v roce a podle Microsoftu bude ještě obsahovat první široce distribuovanou beta verzi nové virtualizační technologie na bázi hypervisoru.

Článek "První veřejná betaverze Longhornu je tady!" najdete na Computerworldu zde.


Více informací o Windows Server 2008 najdete zde.


Komentáře