Adastra osamostatnila divizi Purity, vzniká firma Ataccama Software

Do samostatné společnosti Ataccama Software vyčlenila firma Adastra ze své organizační struktury divizi Purity, jež nabízela komplexní řešení pro řízení kvality dat. Ředitelem nové firmy byl jmenován Michal Klaus.Na novou společnost přechází většina obchodních, servisních a dalších závazků spojených s implementací systému Purity u zákazníků Adastry. Její hlavní činností je i nadále rozvíjet Purity, technologii pro řízení kvality dat, kterou Adastra vyvíjela déle než pět let a investovala do ní více než 15 milionů korun. V souladu s požadavky zákazníků se na základě původního jádra Purity vyvíjí také produkt pro Master Data Management.
Název řešení a produktové řady se z Purity mění na Ataccama Data Quality Center neboli DQC a Ataccama Master Data Center (MDC).
„Adastra je firmou, která se dlouhodobě profiluje v oblasti konzultačních a profesionálních IT služeb s vysokou přidanou hodnotou,“ říká Jan Červinka, generální ředitel, Adastra Corporation. „Aktivity divize Purity však měly blíž k produktovému pojetí, a proto jsme se rozhodli tuto divizi osamostatnit. „Navíc v oblasti datové kvality vidíme velký potenciál a to nejen na evropském trhu, ale celosvětově. Jasné signály k nám přicházejí hlavně ze severoamerického trhu, který je z hlediska poptávky po datové kvalitě rozvinutější. Věříme, že unikátní systém Purity, jenž jsme od základu vyvinuli, vytvoří silné kořeny pro další aplikace a řešení značky Ataccama,“ upřesňuje J. Červinka.
Společnost Ataccama Software se bude díky osamostatnění důrazněji orientovat na vývoj řešení pro zvyšování kvality dat podle přání, potřeb a požadavků současných i potenciálních zákazníků. Bude rychleji rozvíjet nové vlastnosti produktu a poskytovat kvalitnější zákaznickou podporu. Její úsilí povede k přímému oslovení globálních, mezinárodních zákazníků, kteří uvažují o nasazení jediné technologie v rámci multikulturního prostředí celé skupiny.


Komentáře