Amazon s DHL testují doručování balíčků z e-shopů do kufrů automobilů

Německá automobilka Audi oznámila, že příští měsíc ve spolupráci s americkou společností Amazon a německou logistickou firmou DHL spustí v Mnichově nový pilotní program, v rámci kterého budou doručovány balíčky přímo do kufrů automobilů zákazníků.

Amazon s DHL testují doručování balíčků z e-shopů do kufrů automobilů


Díky novému způsobu doručování by se DHL mělo vyhnout tomu, že jeho řidič nezastihne zákazníka doma a balíček tak bude doručován několik dnů po sobě. Celý proces doručování balíčků do kufrů automobilů má fungovat takto: vlastník automobilu Audi si objedná na Amazonu balíček a textovou zprávou či e-mailem obdrží předpokládané datum doručení.

Zákazník následně DHL poskytne přibližnou lokaci svého automobilu během doby, kdy má být balíček doručován. Jakmile nastane čas doručování, řidič DHL obdrží speciální digitální kód pro přístup do kufru Audi, který podle německé automobilky může být použit pouze pro jednorázový přístup do kufru a jen po omezenou dobu. Řidič pak Audi vyhledá, otevře kufr a umístí do něj balíček.

Pilotní program bude od příštího měsíce dostupný pouze pro zákazníky v Mnichově, kteří mají Audi a předplatné Amazon Prime, tudíž testování bude probíhat v poměrně omezeném měřítku.

Spolupráce s DHL a Audi je dalším v řadě pokusů Amazonu, jak vyřešit problémy s logistikou. Například v roce 2012 začal Amazon v USA do vybraných obchodů a na veřejná prostranství umisťovat speciální schránky, do nichž si uživatelé mohli nechat doručovat své zboží a nemuseli tak na něj čekat doma. V současné době Amazon testuje donášku balíčků letecky pomocí dronů.


Úvodní foto: Wikipedia


Komentáře