App Store společnosti Apple pod ostrou kritikou

Nové povstání proti všeobecně známé "tajné" metodě schvalování aplikací společností Apple je tu. Způsob hodnocení aplikací je velmi pochybný a komunikace s vývojáři také vázne.


App Store je již dlouho pod palbou vývojářů, kteří se cítí být zanedbáváni a přehlíženi. Dokonce i Joe Hewitt, vývojář, který vytvořil oficiální a velmi oblíbenou Facebook aplikaci pro iPhone, tento měsíc oznámil, že končí se spoluprácí se společností Apple jelikož má výhrady oproti způsobům a politice této firmy.

Senior vice prezident společnosti Apple, Phil Schiller, obhajoval způsob schvalování aplikací v článku zveřejněném tuto neděli americkým webem BusinessWeek. Nicméně ani jeho vysvětlení ani firmou Apple nedávno zveřejněné změny pro vývojáře pravděpodobně nezmenší nespokojenost. Naopak, v této chvíli to vypadá, že opozice bude ještě hlasitější.

A to díky novému webu AppRejections.com, který bude obsahovat a popisovat všechny "neobvyklé" a "nefér" odmítnutí od App Store společnosti Apple. Tato internetová stránka začala fungovat teprve před několika dny a vytvořil ji britský vývojář iPhone aplikací Adam Martin. AppRejection ostře nesouhlasí s metodami společnosti Apple.

"V současnosti je na App Store k dispozici zhruba sto tisíc iPhone aplikací," prozrazuje Martin. "Nicméně společnost Apple používá tajný, nezdokumentovaný a nenapadnutelný způsob pro rozhodování, která aplikace se na tuto stránku dostane a která ne."

Martin uvádí jako důvod k vytvoření této stránky odmítnutí aplikace Google Voice od společnosti Google. V návaznosti na tento spor věří, že počet sporných odmítnutí firmou Apple prudce stoupne. "Jelikož Apple odmítá dokumentovat kritéria, podle kterých rozhoduje nebo dokonce diskutovat o těchto problémech kromě konkrétních případů, rozhodl jsem se shromáždit všechny možné příklady odmítnutých aplikací a stránka byla na světě," říká Martin, který v současné době zkoumá nejrůznější odmítnutí společností Apple z uplynulé doby.

Zbývá jen doufat, že neplánuje vyvinout konkurenční obchod s aplikacemi. Myslím, že všichni víme, jak by to dopadlo.Komentáře