Apple jako první velký výrobce oficiálně potvrdil, že koronavirus negativně ovlivňuje prodej iPhonů.

Dopady koronavirové nákazy jsou pro prodejce chytrých telefonů horší, než se čekalo.

Apple jako první velký výrobce oficiálně potvrdil, že koronavirus negativně ovlivňuje prodej iPhonů.


Apple varuje, že koronavirová nákaza bude mít negativní vliv na dodávky a prodeje iPhonů. Dle firmy je patrný už teď a nejspíš se ještě prohloubí. Apple je tak prvním z velkých amerických výrobců, který přiznal, že epidemie ovlivní jeho hospodaření, ačkoliv tento dopad nijak přesněji nevyčíslil. Návrat k normálu prý bude „pozvolnější“.

Většina čínských obchodů je v současnosti kvůli koronaviru buď rovnou zavřených nebo mají omezenou otevírací dobu. Výrobny už prý většinou všechny znovu obnovily provoz, produkce se v nich ale rozjíždí pomaleji, než firma očekávala. Dle vyjádření Applu je na prvním místě bezpečnost.

Analatyci odhadují, že koronavirus by v Číně, která je pro telefony největším světovým trhem, mohl v prvním kvartálu letošního roku snížit poptávku až na polovinu, a přiznávají, že pokles je zatím horší, než zprvu očekávali.

V provincii Chu-pej, kde nákaza propukla, tempo nově nakažených sice zpomaluje, navzdory tomu se však továrny a obchody vracejí do běžného provozu jen zvolna. Aktuální prognózy Applu tak potvrzují, že nákaza významným způsobem negativně ovlivní celou čínskou ekonomiku.

Úvodní foto: Adobe Stock


Komentáře