Apple: Představí Steve Jobs nové iPhony?

CEO společnosti Apple, Steve Jobs, by se podle posledních informací měl vrátit vykonávat svoji dřívější práci již v tomto měsíci. Objevují se i spekulace, že by se mohl objevit již v pondělí na vývojářské konferenci Applu, kde bude pravděpodobně představena řada významných novinek.


Steve Jobs přerušil svoji činnost v Applu letos v lednu z důvodu zdravotních problémů. Údajně se mělo jednat o hormonální nerovnováhu, při které začal Jobs výrazně ztrácet na váze a objevily se proto i spekulace, že by se mohlo jednat o závažnější onemocnění. Původně Steve Jobs hodlal při léčbě zastávat všechny své povinnosti v Applu, ale nakonec se podílel jen na nejdůležitějších rozhodnutích a jeho práci vykonával Tim Cook, chief operating officer Applu, který byl do té doby zodpovědný za prodeje a současně je i vedoucím divize Macintosh. Analytici tento krok hodnotili jako dobrý z hlediska udržení současného směřování firmy, ale jako plnohodnotnou náhradu Jobse si jej nedovedli vesměs představit. Podle všeho několikaměsíční nepřítomnost původního CEO společnost Apple nijak negativně neovlivnila.

Spekulaci o tom, že Steve Jobs by mohl vystoupit na poměrně exponované vývojářské konferenci Applu, která se uskuteční v příštím týdnu v San Franciscu, přinesl americký Wall Street Journal. Zástupci Applu k této hypotéze nevydali zatím žádný komentář a je možné, že účast Steva Jobse na konferenci bude pojatá jako překvapení.

Na konferenci, která začíná v pondělí, by měly být mimo jiné představeny nové modely smartphonů iPhone (více informací o nich najdete v článku iPhone: Apple chystá dva zbrusu nové modely) a v loňském roce to byl právě Steve Jobs, kdo odhalil před veřejností nový iPhone 3G. Jobs hraje má společnosti Apple poměrně zásadní roli a úspěch této firmy na poli hudebních přehrávačů a smartphonů je často připisován právě jemu. Zdravotní problémy proto přidělali starosti jak investorům, tak i mnoha zákazníkům, protože Jobs je s Applem spojen mnohem výrazněji, než je tomu u většiny vedoucích zaměstnanců v jiných firmách.Komentáře