Apple: Z App Store bylo staženo již 300 milionů aplikací pro iPhone

Společnost Apple ohlásila, že od otevření jejího App Store (webu se softwarem pro smartphony iPhone) v červenci letošního roku, bylo staženo celkově již 300 milionů aplikací.Společnost Apple ohlásila, že od otevření jejího App Store (webu se softwarem pro smartphony iPhone) v červenci letošního roku, bylo staženo celkově již 300 milionů aplikací.

Informace byla otištěna ve Wall Street Journal a New York Times. App Store byl konkrétně otevřen 11. července a v té době na něm bylo k dispozici ke stažení 500 aplikací. Dne 22. října pak vyšel článek na americkém Macworldu, že byla překonána hranice 200 milionů stažení a že je k dispozici 5 500 aplikací. Nyní je na App Store k dispozici již přes 10 000 aplikací a je dostupný z více než 60 zemí včetně České republiky. Samotný App Store je řešen obdobně jako obchod s hudbou, za stažení většiny aplikací je nutné platit, ale lze zde najít i takové, které jsou bezplatné.

V říjnu podobný obchod s aplikacemi pro platformu Android otevřela společnost Google, která si od tohoto kroku slibuje větší podporu svojí platformy. Na rozdíl od App Store zde není ani žádný schvalovací proces pro aplikace a jakmile se vývojář zaregistruje, nic mu nebrání již přímo nabízet své produkty. Někteří vývojáři právě kritizovali Apple za proces prověřování jednotlivých aplikací, který může trvat až několik měsíců a v důsledku nemusely být ani touto službou nabízeny. Více informací najdete v článku Google otevírá Android Market všem vývojářům.

Podobný web podle posledních informací plánuje v blízké době nabídnout i RIM, výrobce smartphonů se značkou BlackBerry.
Nenechte si ujít:
Video: Jaký je nový iPhone 3G od Apple?

iPhone 3G: Příjem signálu je údajně „v normě“

Google otevírá Android Market všem vývojářům

iPhone 3G: Kolik stojí jeho výroba?

iPhone vytlačuje z trhu konkurenční smartphony

iPhone 3G: Jak jej hodnotí analytici?

iPhone 3G: Apple vydal další opravu, ale problémy přetrvávají


Komentáře