Aukro bojuje s podvodnými e-maily

Největší český internetový aukční server Aukro bojuje s phishingem. Podle posledních informací některým jeho uživatelům přišly podvodné e-maily, adresované jakoby od zaměstnanců Aukra a vyzývající k přihlášení na falešné stránce.


Jako pro přihlášení je uvedena paradoxně bezpečnost a pravidelná obnova přihlašovacích údajů spojená s ověřením identity pomocí IP adresy. Stránka je údajně velmi podobná té, na které se běžně dá přihlásit k účtu na Aukru, ovšem zde po vyplnění údajů jsou tyto uloženy do databáze útočníků a mohou být dále prodány na ilegálním trhu a následně zneužity.

Aukro žádá uživatele, aby v žádném případě takovouto výzvu neposlouchali a při svém přihlašování kontrolovali, zda je v adresním řádku skutečně uvedeno http://aukro.cz/ popř. https://aukro.cz. Aukro tým dále žádá, aby se uživatelé v případě, že se s podvodným e-mailem setkají, spojili s pracovníky aukčního serveru prostřednictvím kontaktního formuláře.

Aukro tedy nyní musí počítat s dalším druhem možných bezpečnostních incidentů, neboť dosud se nejčastěji jeho uživatelé setkávali s problémy typu nezaplacení za aukci, obdržení padělku zboží a podobně. Více informací o krocích Aukra v této oblasti najdete v článku Aukro chce posílit bezpečnost uživatelů ve spolupráci s policií.Komentáře