Axis přebírá tuzemskou firmu 2N

Koupí chce Axis rozšířit své portfolio o IP video interkomy, jejichž významným dodavatelem je právě 2N. To kromě toho nabízí mj. i síťové audio nebo síťové interkomy určené pro výtahy.

Axis přebírá tuzemskou firmu 2N


2N má podle Axisu dobře zavedené obchodní kanály díky spolupráci s firmami v oblasti instalace elektrorozvodů a interkomů stejně jako s výrobci výtahů.

Akvizice tak prý bude dobře doplňovat současné prodejní kanály společnosti Axis. 2N bude zároveň čerpat ze silné pozice Axisu na trhu díky přístupu k R&D zdrojům.

Značka 2N má zůstat zachovaná - firma bude dále fungovat jako dceřiná společnost v rámci skupiny Axis. Spolupráce bude zahrnovat sdílení znalostí, vzájemnou podporu při výzkumu a vývoji i při uvádění produktů na trh.

Důležitým společným úkolem prý bude urychlit probíhající přechod od analogových systémů k  IP interkomům a vytvářet nové obchodní příležitosti.

„Akvizice podtrhuje naši ambici přispívat k chytřejšímu a bezpečnějšímu světu. Zákazníci dnes ve zvýšené míře žádají integrovaná řešení s otevřenými standardy, která umožňují lepší zabezpečení.  Společně s 2N můžeme tuto poptávku uspokojit,” říká Peter Lindström, viceprezident firmy Axis Communications.

Úvodní foto: Fotolia © kritchanut


Komentáře