BlackBerry popřelo jednání se Samsungem o možné akvizici

Kanadská společnost BlackBerry kategoricky odmítla zprávy, podle kterých se její představitelé setkali s manažery korejské společnosti Samsung Electronics a jednali o možném prodeji BlackBerry za 7,5 miliard dolarů.

BlackBerry popřelo jednání se Samsungem o možné akvizici


S informací o údajných jednáních přišla agentura Reuters, podle které Samsung nabídl BlackBerry 13,35 - 15,49 dolarů za akcii, tedy o šedesát procent více, než byla ještě na počátku týdne jejich tržní hodnota. Reuters ve své zprávě odkazovala na nejmenované zdroje, které jí zpřístupnily dokumenty z jednání. Po zveřejnění zprávy hodnota akcií BlackBerry dramaticky posílila na 12,60 dolarů, tedy téměř o třicet procent.

„BlackBerry se neúčastnilo žádných diskuzí se Samsungem týkajících se možného odkupu Blackberry,“ uvedla kanadská společnost v oficiálním prohlášení ve středu večer. I když BlackBerry již zdalena není tak významným hráčem na trhu s mobilními zařízeními a službami, jako v minulosti, stále má ve svém vlastnictví řadu zajímavých technologií a patentů.

Navíc má velmi dobrou reputaci mezi firemními zákazníky. Samsung je největším výrobcem chytrých mobilních telefonů na světě, jeho tržby však v uplynulých čtvrtletí začaly výrazně klesat.

BlackBerry se v poslední době opět daří prosazovat na trhu. Poté, co společnost v roce 2013 přestala používat svůj obchodní název RIM a najala nového šéfa, který je známý schopnostmi pro krizové řízení, se kanadská společnost pomalu ale jistě začíná dostávat do černých čísel. V minulém roce firma vydala smartphone BlackBerry Passport určený firemním zákazníkům, který recenzenti hodnotili vesměs pozitivně, avšak uživatelé Androidu a iOS o něj nejeví příliš velký zájem.

V prosinci pak BlackBerry oznámilo, že začne prodávat BlackBerry Classic, což je nový telefon, který staví na konceptu smartphonu s hardwarovou klávesnicí, které jsou mezi mnohými firemními zákazníky stále populární.

V říjnu minulého roku bylo BlackBerry přiděleno sedmadvacet nových patentů pro bezpečnostní funkce, konferenční hovory a dokonce i zařízení tzv. nositelné elektroniky, které „lze používat k získání přístupu ke smartphonu, aniž by uživatelé museli zadávat číselný kód.“

Další zajímavý patent, o němž informovala na konci minulého roku agentura Bloomberg, se týká „obalu, který má dotykový displej, díky kterému uživatelé budou moci na své zařízení zaznamenávat poznámky, aniž by jej museli otevírat.“

Úvodní foto: Fotolia © PaulShlykov


Komentáře