Capgemini nakupovala v Česku: převzala Empire a Sophia Solutions

Capgemini převzala Empire, soukromou společnost poskytující služby v oblasti IT a poradenství, a majoritní podíl v její dceřiné firmě Sophia Solutions, expertovi v oblasti business intelligence a Data Warehouse (BI/DWH). Na konsolidované bázi mají obě kupované korporace celkové příjmy kolem 10 milionů eur. Prostřednictvím této akvizice rozvíjí Capgemini v souladu se svou strategií svou přítomnost v zemích východní Evropy.Capgemini převzala Empire, soukromou společnost poskytující služby v oblasti IT a poradenství, a majoritní podíl v její dceřiné firmě Sophia Solutions, expertovi v oblasti business intelligence a Data Warehouse (BI/DWH). Na konsolidované bázi mají obě kupované korporace celkové příjmy kolem 10 milionů eur. Prostřednictvím této akvizice rozvíjí Capgemini v souladu se svou strategií svou přítomnost v zemích východní Evropy.
Po dokončení integrace společností Empire a Sophia Solutions dojde k významnému zvýšení kapacity Capgemini v oblasti poradenství a služeb IT v České republice díky převzetí 165 zaměstnanců, a celkově tak na místním trhu nabídne skupina tým takřka 230 osob.
Na základě podmínek kupní smlouvy získá Capgemini 100% podíl ve společnosti Empire a 70% podíl ve společnosti Sophia Solutions a kupní cenu uhradí v hotovosti z vlastních zdrojů. V následujících letech bude mít Capgemini možnost získat zbývající 30% podíl v Sophia Solutions uplatněním opce.
Transakce bude dokončena do konce prosince 2008.


Komentáře