Česká Spořitelna přechází na centrální tisk

Tiskové služby pro všechny pobočky Erste Bank Group v ČR, v SR, v Rakousku, v Maďarsku a v Chorvatsku bude v příštích letech zajišťovat společnost Konica Minolta.Tiskové služby pro všechny pobočky Erste Bank Group v ČR, v SR, v Rakousku, v Maďarsku a v Chorvatsku bude v příštích letech zajišťovat společnost Konica Minolta. Například zaměstnanci České Spořitelny tak už nebudou mít vlastní malou tiskárnu na stole, ale budou tisknout na síťových zařízeních, u nichž bude zajištěna ochrana přístupu prostřednictvím centrálně definovaných práv.
Smlouva mezi oběma výše zmíněnými subjekty neupravuje dodávku konkrétních strojů, ale má zajistit kompletní tiskové služby definované řadou parametrů, mj. maximální docházkovou vzdáleností k tiskárně nebo dobou provozuschopnosti a servisních zásahů. Do Spořitelny jsou nyní dodávány první stovky tiskáren, v září přibude customizovaná verze aplikace SafeQ společnosti Y Soft zajišťující službu zabezpečeného tisku a SafeQ terminály, k prvnímu lednu příštího roku pak má dojít ke spuštění všech služeb.
V jedné z nejvýznamnějších tuzemských bank tak podle dodavatele dojde ke změně tiskového prostředí ze současného stavu s cca 9 000 složitě spravovanými zařízeními na prostředí s měřitelnými TCO, adresným vyhodnocováním nákladů na každého uživatele a s vyšším stupněm zabezpečení. V rámci celé skupiny Erste Bank pak dojde ke sjednocení reprografických zařízení i jejich správního prostředí.


Komentáře