Cisco mění šéfa, Chambers odchází po 20 letech

V červenci se změní nejvyšší šéf firmy Cisco – do důchodu odchází John Chambers, za nímž stojí téměř všechny úspěchy tohoto síťového giganta. Nahradí jej ve funkci výkonného ředitele Chuck Robbins, dosavadní viceprezident firmy zodpovědný za globální provoz.

Cisco mění šéfa, Chambers odchází po 20 letech


Chambers, který začal ve firmě pracovat už v roce 1991, tedy sedm let po jejím založení, a o čtyři roky později se stal jejím výkonným ředitelem, se podle prohlášení Ciska stane 26. července 2015  výkonným předsedou a také bude pokračovat jako předseda představenstva firmy.

Chambers tvrdí, že Robbins představuje silného vůdce, který má velké znalosti firmy. Robbins začal v Cisku pracovat v roce 1997 jako account manager a postupně se stal šéfem celosvětového prodeje firmy a také má pod palcem partnery Ciska. Před tím pracoval ve firmách Bay Networks a Ascend Communications.

Samo Cisco jej označilo za klíčovou osobu, co se týče strategie firmy v oblasti prodeje korporátním klientům, který dnes činí čtvrtinu obratu společnosti. Podílel se mimo jiné také na akvizici firem jako Sourcefire či Meraki  a také stál za zásadními změnami v prodejním týmu Ciska v posledních letech.

Role Chamberse pro Cisco byla zásadní. Když se stal v roce 1995 jejím výkonným ředitelem, její obrat činil 1,2 miliardy dolarů. V loňském roce už to bylo 48 miliard dolarů, tedy čtyřicetinásobek. Jeden čas bylo Cisco také firmou s největší tržní hodnotou na světě.


Úvodní foto: Cisco, Computerworld US


Komentáře