Cisco předvídá proměnu domácích sítí

Podle Cisca pomalu končí období, kdy šlo v oblasti domácích sítí především o sdílení vysokorychlostního připojení k internetu s více osobními počítači a jejich periferiemi. Dochází naopak k posunu k multimediálním domácnostem, které bude tvořit mnoho vzájemně propojených síťových zařízení, aplikací a služeb (tzv. Home Networking 2.0).Společnost Cisco zveřejnila záměr koupit americkou firmu Pure Networks. Díky akvizici získá integrované řešení pro správu domácích sítí, které uživatelům umožňuje připojit se k mnoha zařízením, aplikacím a službám. Podle dohody zaplatí Cisco za všechny akcie Pure Networks přibližně 120 milionů dolarů (cca 1,8 miliardy Kč). Dokončení akvizice se očekává v následujících třech měsících.

Podle Cisca pomalu končí období, kdy šlo v oblasti domácích sítí především o sdílení vysokorychlostního připojení k internetu s více osobními počítači a jejich periferiemi. Dochází naopak k posunu k multimediálním domácnostem, které bude tvořit mnoho vzájemně propojených síťových zařízení, aplikací a služeb (tzv. Home Networking 2.0).

Firma Pure Networks dosud působila jako partner společnosti Cisco, přičemž spolupracovala zejména na vývoji nástroje Linksys Easy Link Advisor (LELA) pro nastavení, správu a používání domácích sítí. Akvizice umožňuje další vývoj této platformy. Řešení Pure Networks také poslouží poskytovatelům služeb spravujícím domácí sítě za jejich uživatele.

Po dokončení akvizice bude firma Pure Networks integrována do divize Linksys, kterou vede senior viceprezident a generální ředitel Mike Pocock.

Další právě oznámenou akvizicí Cisca je koupě dánské firmy DiviTech, která nabízí řešení v oblasti správy digitálních služeb (DSM). Digitech například umožňuje poskytovatelům digitálního vysílání rozhraní pro tvorbu, úpravu a řízení video přenosů.

Řešení DiviTechu, které umožňuje například jednoduše doručit do domácností regionální vysílání stejně jako filmy na objednávku, hodlá Cisco integrovat do svého řešení ROSA, a vytvořit tak jeden model, který bude podporovat všechny možnosti video přenosů.

Zaměstnanci DiviTechu budou po dokončení akvizice pracovat v kodaňské pobočce společnosti Cisco.


Komentáře