Co přináší nový Security World

Ransomware, sociální inženýrství, zneužívání identit, hackování vícefaktorové autentizace, ochrana citlivých dat, organizační bezpečnost či fungování kybernetického podsvětí - to je jen část témat, které na vás čekají v nejnovějším Security Worldu.

Co přináší nový Security World


V těchto týdnech si připomínáme páté výročí objevení malwaru Petya a WannaCry, které znamenaly doslova revoluci v pojetí škodlivého kódu. Jejich základní nekalou činností totiž bylo zašifrovat uživatelské soubory a následně po obětech vyžadovat výkupné – ano, v roce 2016 se začal ve větší míře prosazovat ransomware, v současnosti zřejmě největší kybernetická hrozba zejména pro firmy.

Co všechno vám ransomware v moderní podobě může způsobit, jaké jsou ztráty, který vám zapříčiní a zda je řešením zaplacení výkupného – to vše vám objasní nejnovější Security World.

I když je ransomware pro podnikovou sféru samozřejmě obrovské téma, není v oblasti IT bezpečnosti jediné. Security World  přináší podrobné příspěvky na téma hacknutí vícefaktorové autentizace, kterou mnozí považují za klíč k bezpečnosti dat -- ale nemusí tomu tak být vždy.

Samostatnou kapitolu pak tvoří články věnované rizikům vyplývajícím ze sociálního inženýrství, phishingu i stále se více rozmáhajícího vishingu, tedy nebezpečí vycházejícího z podvodných telefonátů. Na vzestupu je navíc i zneužívání identit jak jednotlivců, tak i organizací.

 

 

Ochraně citlivých dat se pak věnují příspěvky, které vám poradí, jaké řešení DLP vybrat, aby bylo pro váš podnik nejvhodnější, a také jak postupovat v případě, že citlivá data máte umístěná (nebo je chcete umístit) v cloudu.

Pokud byste se rádi dozvěděli, jak funguje podsvětí kybernetického zločinu, přinášíme vám detailní informace o dark webu. A pokud chcete vědět, jak se vytváří deep fakes a proč jsou tak nebezpečné, nalistujte si stránky Security Worldu.

A jako třešničku na závěr doporučujeme pozorně si přečíst rozhovor s Kateřinou Hůtovou ze společnosti SoftwareONE. Ta totiž zevrubně vysvětluje, proč byste se neměli při plánování zabezpečení svého IT příliš soustředit jen na technologická řešení. Ukazuje se totiž, že vhodně pojatá organizační opatření mohou mít v praxi vyšší účinek než i ty nejdražší technické systémy.

Úvodní foto: Depositphotos - PhotocreoVyšlo v SecurityWorld 2/2021
Celý časopis si můžete nejen v elektronické verzi objednat zde.
Komentáře