Co se chystá na veletrh CES 2009?

Společnost CEA, pořadatel mezinárodního veletrhu spotřební elektroniky 2009 International Consumer Electronics Show (CES), přinesla základní informace o novém ročníku tohoto veletrhu, který se bude konat od 8. do 11. ledna 2009 v Las Vegas.Společnost CEA, pořadatel mezinárodního veletrhu spotřební elektroniky 2009 International Consumer Electronics Show (CES), přinesla základní informace o novém ročníku tohoto veletrhu, který se bude konat od 8. do 11. ledna 2009 v Las Vegas.

Výstava CES, která byla poprvé uspořádána roku 1967, se postupně stala největším veletrhem spotřebních technologií na světě, na kterém se oznamují klíčové události a slouží také jako startovací bod pro nové technologie. I v roce 2009 se očekává, že bude mít více než 140 000 návštěvníků ze 140 zemí možnost shlédnout novinky od více než 2700 vystavovatelů z celého světa.

Vystavovatelé budou představovat nejnovější technologické produkty ve 20 Tech Zónách (TechZones) a ve 30 produktových kategoriích od bezdrátové a mobilní zábavy, zpracování digitálních obrazů, počítačů a sítí po audio, video, technologie určené pro automobily a příslušenství pro domácnosti, kanceláře a cestování a to za účasti významných a populárních osobností. V roce 2008 CES navštívili například Michael Douglas, Yoko Ono či Kevin Costner.

Tento rok se veletrh zaměří na specializované okruhy spotřebitelů a v jeho průběhu proběhne přibližně 200 konferencí. K významným událostem patří akce Stevie Wonder a přátelé, kde bude možno se setkat se Stevie Wonderem a poznat ukázky produktů a technologií pro nevidomé. V tomto ročníku se také budou konat 2 nové výstavy – Silver Summit, což je akce zaměřená na spotřebitele – seniory a jejich vzrůstající nároky na technologii a také konference Kids@Play:Building Smarter tomorrow, která se zabývá světem her a technologií pro děti.

Na CESu vystoupí více než 300 odborných řečníků, mezi nejdůležitější projevy bude patřit projev Steva Ballmera, CEO Microsoftu, Sira Howarda Stringra, který je předsedou a CEO společnosti Sony Corporation a Alana Mulallyho, který je prezidentem a CEO společnosti Ford Motor Company.

Veletrhu je vždy věnována velká pozornost ze strany médií, odborníků i nakupujících. Pořadatelé proto očekávají, že veletrh přiláká přes:

- 4 500 médií ze 70 zemí světa
- 6 000 konstruktérů a vývojářů
- 4 500 mediálních a 2 200 finančních a oborových analytiků
- 20 000 kupujících ze 140 zemí světa
- 30 000 nákupčích v oboru spotřební elektroniky

Díky výnosům z výstavy může asociace CEA, pořadatel International CES, rozvíjet odvětví spotřební elektroniky 365 dní v roce prostřednictvím vývoje norem, zprostředkování kontaktů a setkání, vzdělávacích programů, propagace tohoto oboru a hájení zásad veřejných zájmů.

CEA očekává na veletrhu mimo jiné následující témata, trendy a zajímavosti:

Audio a video
Bezdrátové audio (konec veškeré kabeláže), síťová hudební řešení, audio vestavěné ve stropě a zdech, 3D TV, TV 2.0

Digitální fotografie
„Digital Shoebox“ – fotoarchiv třetího tisíciletí pro širokou veřejnost, napájení, baterie a příslušenství, média pro ukládání, budoucnost digitálních fotorámečků

Domácí kino
Samostatná HDMI Tech zóna, zobrazovací technologie

Bezdrátová komunikace
Použití bezdrátových zařízení na palubě letadel


Komentáře