Další novinky od Applu – TV, Watch, iPad mini či speciální stylus

O tom, že největší pozornost při představování podzimních novinek od Applu poutal dle očekávání nový iPhone 6s a tablety iPad Pro, jsme už psali. Na co dalšího se však od firmy s nakousnutým jablkem v logu můžeme těšit? Například na iPad Mini, další generaci Apple TV nebo nové Apple Watch. Pojďme se na ně podívat trošku podrobněji.

Další novinky od Applu – TV, Watch, iPad mini či speciální stylusZatímco v případě iPadu Pro se Apple pochlubil, že půjde o dosud největší vyrobený iPad s výkonem, který zastíní většinu v současnosti vyráběných notebooků, u jeho rozměrově menšího sourozence byl na slovo skoupější.

Potěší, že oproti svému předchůdci je o něco lehčí a tenší, ale hlavně výkonnější. Hardware, včetně 8-megapixelového fotoaparátu, přejal od modelu iPad Air 2, běh zajišťuje čip Apple A8. Ve srovnání s iPad Mini 3 tak má „čtverka“ skoro o třetinu vyšší výkonnost. A jeho základní šestnáctigigová varianta už je v prodeji za necelých 11 tisíc korun.

 

Apple Watch

V poslední době o sobě Apple dává čím dál hlasitěji vědět na trhu s chytrými hodinkami, přičemž z aktuálních ukázek se zdá, že má v plánu oslovit i konzervativní a rovněž náročné zákazníky. Zaujaly především modely designované francouzským výrobcem Hermès, orientovaným na luxusní zboží.

Nechyběly ani nově představené designy modelů Apple Watch Sport, přičemž Apple oznámil, že mezi nativní aplikace svých chytrých hodinek přidává Facebook Messenger, GoPro či novinku Airstrip, která nositeli měří v reálném čase životní funkce. Příští týden, 16. září, pak bude oficiálně vypuštěna nová verze operačního systému Watch OS 2.

 

Apple TV

U Apple TV je zásadní zjištění, že poběží na vlastním operačním systému nazvaným nepřekvapivě tvOS. Uživatelům nabídne mimo jiné vylepšené hledání napříč službami jako jsou iTunes, Netflix nebo Hulu, digitální asistent Siri navíc umožní jednoduché brouzdání obsahem a programy pouze prostřednictvím hlasu.

Náruživé hráče nejspíš nadchne to, že Apple TV bude moct posloužit i jako herní konzole, s tím, že nabídne rovnou několik titulů dosud přístupných právě jen na konzolích (např. Guitar Hero). Vedle toho vývojáři ocení možnost navrhnout si prostřednictvím beta verze tvOS vlastní aplikace.

 

Apple Stylus

A i když Steve Jobs by možná býval byl proti, spolu s vydáním nového iPadu Pro pustí Apple do světa také speciálně designovaný Apple stylus. Společnost tak s definitivní platností vstupuje na trh periferií dosud ovládaný hlavně firmami třetích stran.

Spolu se stylem Apple pustí na trh, pro tabletáře rovněž určené, „chytré klávesnice“, ne nepodobné těm od Microsoftu. K mání budou spolu s iPadem Pro od listopadu.

Úvodní foto: Apple

Galerie

Komentáře