Efektivnější sálové počítače System z

Společnost IBM uvedla řadu služeb, které mají firmám, snížením nákladů na napájení a chlazení, pomoci zhodnotit potenciální ekonomické přínosy přechodu na mainframe System z. Tyto sálové počítače jsou určeny hlavně pro rychle se rozvíjející podniky, které potřebují zvýšit výpočetní výkon a nechtějí přidávat desítky či stovky serverů, právě kvůli příliš drastickému vzrůstu výdajů na elektřinu.Společnost IBM uvedla řadu služeb, které mají firmám, snížením nákladů na napájení a chlazení, pomoci zhodnotit potenciální ekonomické přínosy přechodu na mainframe System z. Tyto sálové počítače jsou určeny hlavně pro rychle se rozvíjející podniky, které potřebují zvýšit výpočetní výkon a nechtějí přidávat desítky či stovky serverů, právě kvůli příliš drastickému vzrůstu výdajů na elektřinu.

System z nabízejí vysoký výpočetní výkon a provozní efektivitu. Dokáží zpracovat více než 9 000 transakcí za sekundu u více než 380 miliónů účtů a poradí si i s velice náročnými pracovními úlohami v podnikovém prostředí.

Nové služby pro sálové počítače System z zahrnují datová řešení (instalace, konfigurace, upgrade a vyhodnocení výkonnosti a dostupnosti databází DB2 a IMS v mainframovém operačním systému z/OS a v Linuxu), zabezpečení a šifrování (zajištění bezpečnosti informací pomocí hardwaru a softwaru), nasazení SOA na platformě System z a implementační služby pro Linux (instalace a ladění, konsolidace serverů...).


Komentáře