Electro World: Postavte si u nás počítač

Electro World představil novou službu s názvem Počítačový konfigurátor.Po prvních šesti týdnech provozu představil řetězec Electro World oficiálně novou službu s názvem Počítačový konfigurátor. Ta nabízí možnost sestavit si počítač podle vlastních představ - a to jak stolní, tak - v omezenější míře - i notebook. Představitelé firmy očekávají, že této příležitosti využijí jak vzdělanější koncoví uživatelé, tak menší firmy.

V rámci Počítačového konfigurátoru (jenž je k dispozici na adrese konfigurator.electroworld.cz) jsou k dispozici počítače značky Barbone. Systém přitom dovoluje sestavení počítače pouze z takových komponent, u kterých je ověřena vzájemná kompatibilita. Počítače jsou po uzavření objednávky sestaveny, zahořeny a připraveny k dodání do 48 hodin. Nabízena je i možnost nákupu na splátky. Pokud jde o notebooky, Electro World deklaruje jejich výrobu v režimu „Verified by Intel“.

A z jakých komponent lze vybírat? „Životnost komponentů je dnes měsíc až tři měsíce a my klademe velký důraz právě na aktuálnost našich počítačových sestav. Starší komponenty pak nabízíme jen ve velmi zvýhodněných či výprodejových sestavách. Každý týden provádíme aktualizaci naší nabídky – jakmile se ukáže, že je něco dobré, hned se to u nás objeví,“ říká František Peterka, manažer pro internetový obchod společnosti Electro World.

Zákazníci Electro Worldu si mohou vybírat ze tří základních kategorií, které vždy obsahují několik počítačů vhodných k dalším úpravám. Jedná se o kategorii běžných domácích a kancelářským počítačů, notebooků a výkonných multimediálních počítačů pro zpracování videa, pro domácí kino, nebo na počítačové hry.

Zákazník tak nemusí ztrácet čas složitým výběrem a nákupem jednotlivých komponent. Navíc má jistotu, že naše počítače budou skutečně dobře fungovat – často se totiž stává, že si zákazník vybere jednotlivé části počítače, které jsou sice deklarovány jako kompatibilní, ale nakonec si spolu příliš nerozumějí. Zdánlivě výkonný počítač pak přináší obrovské starosti a mnohdy je dokonce nutné některé komponenty vyměnit a tím pádem nakoupit znovu. U nás toto riziko odpadá,“ dodává Anna Rumianová, E-commerce a Marketing Manager Electro Worldu ve Střední Evropě.

Všechny sestavy, které Electro World prostřednictvím svého PC konfigurátoru nabízí, nabízejí záruku 24 měsíců na komponenty a 3letý bezplatný servis. Ještě na podzim by pak měla být spuštěna informační linka, která má s konfigurací počítačů pomoci i zákazníkům, kteří mají v této oblasti omezené znalosti.


Komentáře