EPA: Specifikace Energy Star pro servery bude v únoru

Americká vládní organizace Environmental Protection Agency vydala třetí návrh na specifikaci Energy Star pro servery a očekává se, že finální verze bude připravena pro použití již v únoru.Americká vládní organizace Environmental Protection Agency vydala třetí návrh na specifikaci Energy Star pro servery a očekává se, že finální verze bude připravena pro použití již v únoru.

Specifikace je určena k tomu, aby umožnila zákazníkům identifikovat nejvíce energeticky efektivní servery při jejich nákupech a program Energy Star dosud pokrýval desktopová PC, monitory, ale také třeba žárovky a desítky dalších produktů. Ty jsou pak označeny nálepkou Energy Star.

Třetí návrh specifikace ustanovuje limit spotřeby pro servery, když jsou ve stavu „idle“, což v druhém návrhu chybělo. Aby server mohl získat logo Energy Star, musí jeho výrobce splnit minimální požadavky pro účinnost zdroje a zveřejnit úrovně spotřeby pro maximální, minimální a typickou konfiguraci serveru.

Specifikace, která by měla být vydána k 1. únoru příštího roku bude pokrývat servery s maximálně čtyřmi paticemi pro procesory, ale na říjen roku 2010 je již chystaná mnohem komplexnější druhá řada specifikace, která by měla zahrnovat i servery s více než čtyřmi paticemi.

Podle současného návrhu je spotřeba v idle režimu pro jednopaticový server omezena na 60 wattů a pro čtyřpaticový na 271 wattů. Také jsou stanoveny limity pro další komponenty, takže například druhý pevný disk může spotřebovávat dalších 15 wattů.

Třetí návrh specifikace Energy Star pro servery by se měla objevit brzy na webových stránkách organizace EPA.


Komentáře