Eset, Internet Mall i Cleverlance v žebříčku Fast50 nejrychleji rostoucích firem střední a východní Evropy

V osmém ročníku žebříčku Central European Technology Fast 50, který měří růst technologických firem ve střední Evropě, se absolutním vítězem stala polská firma Blue Media s růstem tržeb za pětileté období ve výši 11 226 procent. Průměrný růst padesátky vítězných firem dosáhl 910 procent.V osmém ročníku žebříčku Central European Technology Fast 50, který měří růst technologických firem ve střední Evropě, se absolutním vítězem stala polská firma Blue Media s růstem tržeb za pětileté období ve výši 11 226 procent. Průměrný růst padesátky vítězných firem dosáhl 910 procent.
Vítězné společnosti pocházejí z šesti zemí, a to z České republiky, Slovenska, Maďarska, Lotyšska a Polska a letos poprvé také z Bulharska. Zmíněná nejlépe hodnocená Blue Media se zabývá se integrací inovačních informačních technologií v ekonomických sektorech, jako jsou telekomunikace, bankovnictví a finance.
Druhé místo patří letos další polské společnosti Travelplanet.pl, která se souštřeďuje na internetové cestovní podnikání a jejíž pětiletý růst dosáhl výše 4 798 procent. Třetí místo získala bulharská společnost Universal K, která produkuje, prodává a instaluje high-tech produkty pro telekomunikační společnosti (s růstem 2 900 procent).
Z českých firem se na celkovém osmém místě umístila společnost Internet Mall (obchodní dům, 1 368 %) a na desátém Cleverlance Enterprise Solutions (software na zakázku, 1 266 %). Před nimi na sedmém místě spočívá slovenský Eset (1 466 %).
Program Central European Technology Fast 50 je jedinou regionální soutěží, která vytváří žebříček technologických společností působících ve střední Evropě sestavený podle růstu jejich tržeb za pětileté období a je organizován společností Deloitte.


Komentáře