Fujitsu kupuje podíl společnosti Siemens ve Fujitsu Siemens Computers

Společnosti Fujitsu Limited a Siemens oznámily, že Fujitsu k 1. dubnu 2009 odkoupí padesátiprocentní podíl společnosti Siemens v jejich společném podniku Fujitsu Siemens Computers.Společnosti Fujitsu Limited a Siemens oznámily, že Fujitsu k 1. dubnu 2009 odkoupí padesátiprocentní podíl společnosti Siemens v jejich společném podniku Fujitsu Siemens Computers.
Společnost Fujitsu Siemens Computers byla založena 1. října 1999 v nizozemském Maarssenu jako společný podnik s padesátiprocentním podílem obou zakládajících koncernů. Ten nabízí řešení pro IT infrastruktu, servery, osobní počítače, datové úložiště a příslušných služeb.
„Plná integrace společnosti Fujitsu Siemens Computers do skupiny Fujitsu Group je v dokonalém souladu s naší strategií globálního růstu,“ řekl Kuniaki Nozoe, prezident společnosti Fujitsu. „Získáváme tím silnou zákaznickou základnu v oblasti EMEA a vývojářské zázemí, které nám může pomoci při vývoji globálních produktů – nemluvě o množství velmi nadaných zaměstnanců, kteří sdílejí naše hodnoty i závazek růst společně s našimi zákazníky jako jejich osvědčený obchodní partner.“
„Naše společnost se bude i nadále zaměřovat na strategické segmenty: energetiku, průmysl a zdravotnictví. Jsme rádi, že náš podíl ve společném podniku převezme náš partner, společnost
Fujitsu, a povede Fujitsu Siemens Computers k dalším a větším úspěchům,“ dodal Joe Kaeser, finanční ředitel společnosti Siemens.


Komentáře