Fujitsu prodává notebooky s flash diskem

Americká pobočka Fujitsu Computer System včera oznámila uvedení, resp. posílení, dvou řad lehounkých přenosných počítačů s dotykovými displeji o verze, které mohou být na přání namísto pevných disků vybaveny 16GB nebo 32GB flash disky (SSD).Americká pobočka Fujitsu Computer System včera oznámila uvedení, resp. posílení, dvou řad lehounkých přenosných počítačů s dotykovými displeji o verze, které mohou být na přání namísto pevných disků vybaveny 16GB nebo 32GB flash disky (SSD).

Jde jednak o u nás oficiálně neprodávadný LifeBook B6210 (12,1“ LCD, Windows XP Tablet PC Edition 2005 či Windows XP Pro) uvedený minulý rok a jednak o LifeBook P1610 (pracuje už i s Windows Vista, viz foto) uvedený u nás základní verzi letos v lednu. Oba jsou v současnosti dostupné jak s klasickými pevnými disky, tak – alespoň v USA (bližší informace zjišťujeme) – i s SSD disky.

Flash disky představují – spolu s hybridními disky o kterých píšeme zde – jeden ze dvou možných scénářů nejbližší budoucnosti. Mají už solidní kapacity, potřebují minimum energie, jsou bez hluku a minimálně se zahřívají. Jsou však stále dosti drahé.

Fujitsu, resp. FSC (výrobky jsou vlastně stejné) v obou Tablet PC používá výrobků Samsungu, na CeBitu oznámil SSD disky i SanDisk (čtěte zde), chystá je také – pro další generaci notebooků s Centrinem i Intel (druhá polovina roku) a proslýchá se, že něco podobného hodlá uvést i Apple.

Vraťme se ale k LifeBook P1610. Jde o velice lehké Tablet PC (těsně pod kilogram), vybavené LCD otočným o 180 stupňů, mechanikou PC Card a – stejně jako B6210 – je i tento notebook postaven na Intel Core Solo. Mít ho můžete i s UMTS modulem, standardně je zabudované zabezpečení TPM 1.2.

P1610 je už ke koupi i u nás v nejzákladnější verzi od 49.900 Kč (59.500 s DPH).

Ceny a dostupnost verzí s disky SSD pro Česko zatím nejsou známy, ty americké (bez daně) jsou: 700 USD za 16GB SSD disk, za 32GB, pak 1.300 USD. Ceny představují příplatky k vybrané konfiguraci notebooku.


Informace o výrobcích Fujitsu-Siemens Computer vystavených na CeBitu najdete zde.


Komentáře