Good Data, firma českého podnikatele Romana Staňka, získala na start peníze od renomovaných investorů

Společnost Good Data, začínající poskytovatel kolaborativních business intelligence řešení typu „software jako služba“ (SaaS), oznámila uzavření prvního kola financování („seed round“) v celkové výši 2 miliony dolarů. Toto počáteční kolo financování umožní společnosti uvést na trh tzv. cloud-based business intelligence nástroje pro středně velké firemní projekty.Společnost Good Data, začínající poskytovatel kolaborativních business intelligence řešení typu „software jako služba“ (SaaS), oznámila uzavření prvního kola financování („seed round“) v celkové výši 2 miliony dolarů. Toto počáteční kolo financování umožní společnosti uvést na trh tzv. cloud-based business intelligence nástroje pro středně velké firemní projekty.
„Pro Good Data je to důležitý krok v přípravě na uvedení naší technologie na trh,“ uvedl Roman Staněk, zakladatel a CEO Good Data Corporation. „Vyvinuli jsme technologii, která firemním uživatelům nabídne místo současných drahých business inteligence nástrojů, jejichž implementace trvá většinou několik měsíců, jednoduché analytické a reportovací nástroje, které mají firmy k dispozici okamžitě. Jsem velmi rád, že se na tomto počátečním financování podílejí Esther Dysonová, Tim O´Reilly a Windrest Partners.“
„Provoz aplikací se v současnosti přenáší na internet. Daleko důležitější je ale to, co činí aplikace provozované na internetu úspěšnými, a to je úroveň sofistikovanosti se kterou dokáží využívat data generovaná uživateli k získání tzv. kolektivní inteligence,”,“ uvedl Tim O´Reilly. „Schopnost analyzovat takto získané údaje a reagovat na ně je jedna z klíčových záležitostí éry Webu 2.0. A Good Data nabízí platformu pro přesun nástrojů business intelligence na internet.


Komentáře