Google přidává do své video nabídky HDR

Některé tituly z Play Storu budou k mání v HDR verzi. K jejich zobrazení však potřebujete odpovídající zařízení.

Google přidává do své video nabídky HDR


Současně s tím, jak HDR nahrazuje 4K jako formát dneška, Google oznámil krok, který nás přiměje zatoužit po něm ještě víc. Po vzoru Netflixu či Amazonu přidává Google HDR playback ke svým filmům a seriálům v Play Storu.

Aktuálně jich je v něm takto k vidění zhruba čtyřicet, včetně blockbusterů Fantastická zvířata a kde je najít nebo Kong: Ostrov lebek. Zda je film streamovatelný v HDR, půjde zjistit snadno. Stačí v Play Storu zapátrat po „HDR filmech“, vybrat konkrétní titul a zaskrolovat naspod profilu filmu. Tam podporované filmy mají doplňující informaci v podobě HDR hlavičky zmiňující, že režim disponuje „lepším kontrastem, jasem a ostrostí oproti HD“.

Cenově HDR filmy vyjdou stejně jako ty UHD, tedy nové tituly za cca 30 dolarů, ty starší za 25 dolarů. Abyste si je mohli náležitě vychutnat, potřebujete ale pochopitelně zařízení, které HDR dokáže zobrazit, ať už jde o televize nebo chytré telefony, jichž zatím kompatibilních příilš není. Podle Googlu bude nový obsah přístupný nejdřív uživatelům v USA a Kanadě.

V poslední době se zdá, že ve světě videa každý rok vzbuzuje rozruch nový formát – 4K, 5K, DolbyVision, atd. Podle některých odborníků by však HDR mohlo mít skutečnou trvanlivost, jelikož se soustředí na aspekty důležité pro oči: kontrast, barvu a ostrost.

Výsledný obraz je přitom působivý i na menších obrazovkách. Takže jestliže hodlá Google pro HDR přichystat dostatek atraktivního obsahu, mohl by se z něho stát opravdový mainstream.

Úvodní foto: TP Vision


Komentáře