HP ČR bude mít nového generálního ředitele

Společnost HP dnes oznámila jmenování Jana Kameníčka novým generálním ředitelem a ředitelem divize Technology Solutions Group (TSG) pro ČR s platností od 1. srpna 2008. Svou pozici zaujímá po Milanu Prypoňovi, který odchází k 1. srpnu 2008 na vlastní žádost ze zdravotních důvodů.Společnost HP dnes oznámila jmenování Jana Kameníčka (na fotografii) novým generálním ředitelem a ředitelem divize Technology Solutions Group (TSG) pro ČR s platností od 1. srpna 2008. Jan Kameníček bude reportovat Herbertu Rastbichlerovi, viceprezidentovi a generálnímu řediteli divize TSG pro střední a východní Evropu (CEE). Svou pozici zaujímá po Milanu Prypoňovi, který odchází k 1. srpnu 2008 na vlastní žádost ze zdravotních důvodů.

V následujících týdnech bude i nadále úzce spolupracovat s Janem Kameníčkem, aby mu předal veškeré pracovní povinnosti a zabezpečil kontinuitu u rozpracovaných projektů. Milan Prypoň do HP ČR nastoupil v roce 1994 a od roku 2005 společnost úspěšně vedl.

Hlavní prioritou pro Jana Kameníčka bude strategické řízení HP v České republice a především pokračování růstu společnosti s cílem udržet vysokou úroveň spokojenosti zákazníků. Jako ředitel divize TSG v České republice bude řídit skupiny Enterprise Storage and Server (podnikové storage a servery), Software a Services (služby a outsourcing) včetně prodeje a marketingu pro podnikové zákazníky a státní správu.

Před jmenováním generálním ředitelem a ředitelem divize TSG zastával Jan Kameníček pozici ředitele skupiny HP Services pro Českou republiku.

Jan Kameníček zahájil svoji profesní kariéru v roce 1991 jako servisní inženýr ve společnosti Digital Equipment a od této chvíle se pohyboval především v oblasti služeb. Obecně Jan Kameníček přináší 23 let zkušeností v IT průmyslu, z čehož 11 let působil ve vrcholovém managementu společností Digital Equipment, Compaq a HP. Jan Kameníček v roce 1983 úspěšně absolvoval ČVUT Praha, fakultu elektrotechniky. Je ženatý a má 3 děti.


Komentáře