HP mění nabídku tiskových kazet

Společnost Hewlett-Packard ohlášením nových nízkonákladových tiskových kazet do inkoustových tiskáren rozšířila své portfolio. Zároveň oznámila, že mění způsob distribuce svých inkoustových tiskových kazet, aby tak usnadnila proces výběru a nakupování eventuálním zákazníkům.Společnost Hewlett-Packard ohlášením nových nízkonákladových tiskových kazet do inkoustových tiskáren rozšířila své portfolio. Zároveň oznámila, že mění způsob distribuce svých inkoustových tiskových kazet HP InkJet, aby tak usnadnila proces výběru a nakupování eventuálním zákazníkům.

Zmíněné změny zahrnují dvojí stanovení cen podle toho, zda se jedná o nízkonákladové cartridge, či nikoli. Dále se cartridge začnou distribuovat v barevně odlišených obalech, navíc označených dvojmístným kódem podle druhu tiskové kazety.

Barevná indikace tiskových kazet HP Inkjet bude následovná: Standardní cartridge (HP Standard Cartridges) dodávané v modrých přebalech budou obsahovat méně inkoustu a jejich cena se bude pohybovat mezi 15 až 18 dolary za kus. Velkoobjemové tiskové kazety (HP Value Print Cartridges), jejichž obal bude charakterizován zelenou barvou, vyjdou asi na 35 dolarů za kus. A konečně speciální tiskové kazety (HP Specialty Print Cartridges), prodávané v červených krabičkách dostanete za přibližně 25 dolarů kus.


Systematická změna v podobě barevného značení má především pomoci zákazníkům ve snazší orientaci (větší obrázek).

HP doufá, že těmito kroky osloví i zákazníky, kteří potřebují kvalitní tisk spíše sporadicky a nechtějí kvůli tomu investovat do cartridge nejvyšší kvality a ceny. Při častějším tisku se přesto vyplatí investice do lepších než standardních (nízkonákladových) tiskových kazet. Velkoobjemové cartridge oproti standardním mohou pomoci ušetřit až 35 % nákladů na stránku.

Pro představu: Potřebujete-li koupit černobílou cartridge pro multifunkční zařízení HP OfficeJet J5780, utratíte 15 dolarů za standardní cartridge 74 (modrý obal, garance tisku asi 200 stránek) oproti 30 dolarům za velkoobjemovou cartridge 74XL (zelený obal, garance tisku asi 750 stránek).

Foto: HP


Komentáře