HP obnovuje značku notebooků Compaq Presario

Společnost Hewlett-Packard tento týden oznámila návrat řady notebooků Compaq Presario na český trh. Tuto značku HP získala v roce 2001 kdy koupila firmu Compaq za 25 miliard dolarů, přičemž se jednalo o zatím největší akvizici v její historii.Společnost Hewlett-Packard tento týden oznámila návrat řady notebooků Compaq Presario na český trh. Tuto značku HP získala v roce 2001 kdy koupila firmu Compaq za 25 miliard dolarů, přičemž se jednalo o zatím největší akvizici v její historii.

Jako první se pod značkou Compaq Presario má v prodeji objevit model c790 (na fotografii pod článkem), jehož předpokládaná koncová cena (včetně DPH) by neměla nepřesáhnout 15 tisíc korun.

Notebook Compaq Presario c790 bude v základním provedení osazen 2048 MB RAM (2x1024 MB) s podporou až 3 GB paměti DDR2, pevným diskem s kapacitou 160 GB a procesorem Intel Pentium Dual Core T2410 s frekvencí 2 GHz a 1 MB L2 cache. Lesklý BrightView displej 15.4´´ pracuje v rozlišení 1280x800 bodů, operačním systémem je Windows Vista Home Premium a na počítač je poskytována standardní dvouletá záruka s možností rozšíření.

Compaq Presario má být řada modelů s přívětivou cenou, určených zejména pro domácnosti, a představující optimální kombinaci základních technologií a výrazného designu, uvádí u příležitosti návratu této značky na český trh Marketing Manager divize Personal Systems Group HP Česká republika Petr Trešl. Podle něj má tento model vyplnit mezeru na trhu mezi základními modely a dražšími multimediálními konfiguracemi.

Presario tak doplňuje portfolio přenosných počítačů HP na českém trhu na pětici modelových řad:

  • HP 5x0 (např. 510, 530, 550…) - základní modely notebooků, jimiž se HP zaměřuje na zákazníky, preferující zejména cenu
  • HP Compaq - řada notebooků pro firemní zákazníky
  • HP EliteBook - firemní notebooky, určené náročnějším zákazníkům
  • HP Pavilion - multimediální notebooky pro domácí uživatele s důrazem na design
  • Compaq Presario - cenově dostupné modely pro domácnosti s kombinaci základních technologických požadavků a výrazného vnějšího provedení

Compaq Presario c790


Komentáře