HP podporuje vzdělání mladých odborníků

V Praze vyvrcholilo finále 12. ročníku celosvětové soutěže pro studenty HP Global Business Challenge.V Praze vyvrcholilo finále 12. ročníku celosvětové soutěže pro studenty HP Global Business Challenge.

Finále soutěže, na níž HP spolupracuje s organizací Junior Achievement, se zúčastnilo 1 470 středoškoláků ve 374 týmech ze 16 světových zemí. Vítězem ze 16 týmů finalistů z Argentiny, Ázerbájdžánu, Kanady, Číny, Litvy a Ruska se stal dvoučlenný tým Ázerbájdžánu a odnesl si první cenu ve výši 3 000 dolarů.

Čestným hostem byl i pan Tomáš Baťa, zakladatel tuzemské pobočky organizace Junior Achievement, který při zahájení pražského finále soutěže vysoce hodnotil přínos společnosti HP v oblasti podpory vzdělání.

Společné aktivity HP a Junior Achievement zahrnují nejen podporu vlastními vzdělávacími programy, ale i sponzorským vybavením IT technikou či finanční hotovostí jednotlivých vzdělávacích zařízení, stejně jako dobrovolné účasti zaměstnanců HP na programech Junior Achievement. Velmi přínosné jsou například přednášky odborníků z HP na školách, kde předávají své znalosti nové generaci. HP rovněž podporuje středoškolskou manažerskou soutěž pro studenty předmětu MESE Junior Achievement na českých středních a vyšších odborných školách. Letos proběhl již 12. ročník celonárodního finále, v němž zvítězil dvoučlenný studentský tým Masarykovy obchodní akademie v Jičíně.

Více informací ZDE.Komentáře